Velké vánoční překvapení: Kristýnce a Mirečkovi z Ohrazenic přijela na Štědrý den z nemocnice maminka
NEPŘEHLÉDNĚTE
24. prosince 2020 (17:18)
foto: pribram.cz
Lékaři z popáleninového oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady povolili mamince dětí krátkodobou návštěvu.
Při tragické události, která se odehrála v noci na neděli v obci Ohrazenice na Příbramsku, zemřel tatínek dvouletého Mirečka. Matka dvou dětí, Mirečka a šestileté Kristýnky, při požáru utrpěla vážné popáleniny a skončila ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze.
Starosta obce Tomáš Král, ve spolupráci s portálem pribram.cz, uspořádal sbírku pro děti. Lidé zcela zaplnili dárky zasedací místnost úřadu. „I dnes, na Štědrý den, lidé na poslední chvíli vozili plná auta hraček a hygienických potřeb,“ řekl starosta s tím, že naprostá většina dárků byla již pozůstalým předána.
Velké překvapení však na děti teprve čekalo. „Lékaři svolili mamince být na Štědrý den doma. Během odpoledne jsem s rodinou mluvil. Je to přerušení léčby sice krátkodobé, ale v tomto čase pro děti více než důležité," dodal starosta.
Na transparentním účtu je již neuvěřitelných 393 tisíc korun. Peníze zaslalo 342 lidí. Číslo účtu, který bude otevřen až do 31. 3. 2021, je 5965355329/0800. Veřejná sbírka je pod názvem Pomoc pozůstalým po zemřelém Miroslavu F. (32 let).
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT




