Velké obchody budou tradičně 1. května v provozu, 8. května zůstanou zavřené
30. dubna 2021 (17:43)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Obchodníci o otevírací době informují na webových stránkách, sociálních sítích, v reklamních letácích i přímo v prodejnách.
Velké obchody, které mají výjimku ze současného vládního zákazu maloobchodního prodeje jako jsou potraviny nebo drogerie, budou mít tradičně 1. května otevřeno. Naopak 8. května zůstanou prodejny nad 200 metrů čtverečních podle zákona o prodejní době o vybraných svátcích zavřené. Obchodníci o otevírací době informují na webových stránkách, sociálních sítích, v reklamních letácích i přímo v prodejnách. Před cestou do obchodu doporučují aktuální stav v daném místě zkontrolovat na webu, řekli zástupci řetězců ČTK.
V prodejnách na prvního máje platí ve většině případů běžná provozní doba. Momentálně jsou lidem z rozhodnutí vlády dostupné kamenné prodejny s potravinami, domácími a zahrádkářskými potřebami, dětským oblečením a obuví, papírnictví, drogerie, lékárny, optiky, dále také obchody s chovatelským zbožím nebo květinářství.
Loni 8. května platil nouzový stav, který zákaz prodeje o vybraných svátcích v prodejnách nad 200 metrů čtverečních rušil. Přesto většina prodejců možnost mít otevřeno nevyužila. Rozhodnutí zdůvodňovali tím, že personál, který v době pandemie koronaviru čelí zvýšenému tlaku, chtějí nechat odpočinout.
Omezení prodeje o vybraných svátcích v prodejnách nad 200 metrů čtverečních platí od konce roku 2016. Takové obchody musejí zůstat zavřené na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince.
Podnikatelské svazy zákon o prodejní době opakovaně kritizují. Naopak odboráři usilují o rozšíření regulace na všech 13 svátků.
Podnikatelské svazy zákon o prodejní době opakovaně kritizují. Naopak odboráři usilují o rozšíření regulace na všech 13 svátků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Zlatý Ámos má zástupkyni i z Příbramska. Žáci nominovali učitelku z Rožmitálu
Anketa Zlatý Ámos, která už více než tři desetiletí oceňuje nejoblíbenější učitele v …
Silné mrazy ohrožují zvířata: veterináři vyzývají chovatele k větší péči
Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s aktuální vlnou mrazů upozorňuje …
Informace o bobrech v Brdech se dostala mezi světové dobré zprávy roku 2025
V Chráněné krajinné oblasti Brdy se před několika lety usídlili bobři. Jejich činnost …
Komentovaná vycházka v neděli připomene historii k 810. výročí města Příbrami
V Příbrami se uskuteční komentovaná vycházka k 810. výročí města Příbrami, která …
Zbraňová amnestie je tady už pošesté
"Našli jste při vyklízení půdy starou zbraň nebo náboje po dědečkovi? Právě teď …
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …
Když lovkyně zpívá. Dagmar Jandová o soutěžích, Suchém a Svaté Hoře
Dáma, která s ledovým klidem odpovídá na ty nejzáludnější otázky v jedné z …
ROZHOVOR
Jak bezpečně postupovat při dopravní nehodě v zimním období
Zimní období výrazně zvyšuje riziko dopravních nehod. Přestože jsou podmínky na …
Větrné elektrárny u dálnice D4: příležitost, nebo zásah do krajiny? Příbramsko čeká na fakta
Větrné elektrárny u dálnice D4 se stávají jedním z nejdiskutovanějších témat na …




