12. 8. svátek má Klára




Velikonoční pečení ze surovin v akci se proti loňsku prodraží

2. dubna 2023   (07:46)
Velikonoční pečení ze surovin v akci se proti loňsku prodraží
foto: pixabay

Nejvíce narostla cena mléka, proti minulému roku o 98 procent, a cukru krupice, asi o 88 procent.


Ingredience na velikonoční pečení letos v akčních letácích meziročně zdražily asi o 32 procent. Nejvíce narostla cena mléka, proti minulému roku o 98 procent, a cukru krupice, asi o 88 procent. Vyplývá to z průzkumu České distribuční, která je největším distributorem letáků v České republice. Zájem o dekorace a suroviny na velikonoční pohoštění v obchodech již také roste a zatím je srovnatelný s loňskem.

V akcích jsou letos dražší také vejce. Deset kusů velikost M vyjde na přibližně 44 korun, proti loňsku je to o 13 korun více, stojí v průzkumu. Cena kostky másla podle něj stoupla o 6,5 Kč na 43 korun, cena kilogramu polohrubé mouky pak o 2,3 Kč na 20,2 koruny. Celkově bude letos příprava velikonočního beránka nebo mazance ze surovin ve slevě stát 60 Kč, ve srovnání s minulým rokem je to nárůst o 15 korun.
Průměrná sleva devíti sledovaných položek se podle České distribuční o Velikonocích pohybuje okolo 24 procent, minulý rok to bylo 26 procent. Společnost analyzovala letáky sedmi největších tuzemských řetězců z období před loňskými a letošními Velikonocemi.
Poptávka po surovinách na pečení a dalším pohoštění začíná již tři týdny před Velikonocemi, řekl mluvčí firmy Košík.cz František Brož. Pomlázky a malovaná vajíčka podle něj proti loňsku zdražily o 12 až 15 procent. Každoročně čím dál tím více nákupů firma o Velikonocích vozí na chaty a chalupy, doplnil. V prodejnách Globus mají zákazníci aktuálně největší zájem o čerstvé maso, jako je například jehněčí a králičí, nebo o velikonoční dekorace. Ve výzdobě podle mluvčí Anety Turnovské letos převládá žlutá, červená, zelená a modrá barva. Firma plánuje napéct 100.000 mazanců a 80.000 jidášů, tedy stejné množství jako loni, uvedla.

Největší nápor zákazníků v Penny Market očekávají v následujícím týdnu. "V tomto období roste počet velkých, takzvaných rodinných, nákupů a klesá počet těch běžných každodenních," řekl ČTK mluvčí Tomáš Kubík. S ohledem na ekonomickou situaci podle něj dodavatelé nenabízejí tolik novinek jako v předešlých letech.
Při přípravě pohoštění letos Češi příliš neexperimentují a drží se klasiky, uvedl mluvčí Tesco Michal Kuzmiak. Pomlázky, barvená vajíčka nebo velikonoční mazance jdou podle něj na odbyt už v těchto dnech. Na Rohlík.cz zákazníci naopak nejvíce žádají čerstvé bylinky, jako jsou medvědí česnek nebo kopřiva, řekla ČTK mluvčí Denisa Morgensteinová. Poptávka je podle ní také po bramborách, za které si Češi o svátcích rádi připlatí, doplnila. V nabídce má podle ní e-shop také máslo ve tvaru zajíce, nově letos zařadí pomlázky. Lidl svým zákazníkům přináší výběr čokoládových figurek, které má i ve veganské variantě, nebo alkoholu. V příštím týdnu firma zopakuje akční nabídku na suroviny na pečení, uvedl mluvčí Tomáš Myler.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 … ZAJÍMAVOSTI Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o … ZDRAVOTNICTVÍ Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování … POLITIKA Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Srpnové zatmění Slunce: krátká tma uprostřed léta. Co uvidíme a kdy zvednout oči k nebi Ve středu 12. srpna 2026 nás čeká jeden z nejhezčích nebeských úkazů — částečné … ZAJÍMAVOSTI Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Při dalším poklesu Orlíku začne Povodí Vltavy využívat zásobu vody ze Slap Hladiny všech toků klesají a situace začíná být kritická. Pokud hladina Orlické … AKTUÁLNĚ Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Tropické teploty v práci. Kdy musí zaměstnavatel zajistit pitný režim a ochranné nápoje Letní vedra mohou výrazně ovlivnit pracovní podmínky. Pokud teploty na pracovišti … NEPŘEHLÉDNĚTE Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Pronajmout si dnes byt? Nejvíc letí malé. A zrekonstruované mizí nejrychleji Nájemné dál roste a lidé mění své preference. Největší zájem je o menší byty, které se … NEPŘEHLÉDNĚTE Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Série požárů na Příbramsku: Sucho a silný vítr komplikují žně, v Boroticích platí třetí stupeň poplachu Žně na Příbramsku dnes dramaticky komplikuje extrémní sucho a silný vítr, které … AKTUALIZOVÁNO Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz