Vedoucí tábora: Koronavirová opatření nejvíc pocítí kuchaři
16. května 2020 (11:51)
Na dětském táboře u Vranovic na Příbramsku, známém z populárního televizního seriálu Vyprávěj, pocítí nejvíc koronavirová opatření kuchaři. Vaří totiž na kamnech, která vydávají sálavé teplo. V rukavicích a rouškách se zapotí mnohem víc než obvykle. Jinak ale s přísnějšími hygienickými podmínkami problém nebude, řekl hlavní vedoucí Petr Štolba.
"S dezinfekcí není problém, tekoucí vodu máme taky. Máme sprchy, umývárky letos budou nové. Spíš budou mít problém kuchaři, jsou tam velká kamna, a když bude venku pětatřicet a on bude dělat řízky a bude v roušce a rukavicích, tak to nebude nic moc. To si užijí. Oni si to užívají i normálně, protože u těch kamen je třeba 70 stupňů," uvedl Štolba.
Tábor u Vranovic nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem funguje kolem 50 let, Štolba ho letos povede devatenáctým rokem. Na táboře je 60 dětí a 20 dospělých, letos je tématem táborové hry stavba pacifické železnice. "Doufám, že se mi povede postavit lokomotivu," dodal Štolba.
Tábor Fénix si v roce 2011 vyhlédli filmaři, kteří natáčeli seriál Vyprávěj. Štolba tehdy musel předat vedení letního tábora herci Svatopluku Skopalovi. Ve skutečnosti už bylo po sezoně a vedoucí byl na dovolené v Rumunsku. Vranovický tábor se objevil v druhé a třetí řadě seriálu v epizodách Tábor a Několik vět. Pořadatelé se tím ale podle Štolby příliš nechlubí, o zájemce prý nemají nouzi a rodiče jim svěřují děti spíše na doporučení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky
Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na …
AKTUÁLNĚ
Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení
Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době …
AKTUÁLNĚ
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE






