26. 6. svátek má Adriana

Vedení města vyřešilo parkování, zavádí „daň z přepychu“

1. dubna 2019   (06:43)
Vedení města vyřešilo parkování, zavádí „daň z přepychu“

Nové opatření platí již od dnešního dne!


V návaznosti na nedávno kritizované oznámení o vytvoření nových parkovacích zón v Příbrami, bere vedení města zpátečku. Celou situaci vyřeší šalamounsky a zcela jinak. Naopak zruší veškeré parkovací automaty a ve městě zavede novou daň z vlastnictví nepřiměřeného počtu nebo typu osobních automobilu, která už získala přezdívku jako daň z přepychu.
Každá rodina smí vlastnit pouze jedno auto, maximálně o tolika místech k sezení, kolik je členů domácnosti. Osamocení jedinci parkují svoje velká SUV na parkovištích a zabírají zbytečně místo, přitom by jim stačil třeba SMART nebo nějaké malé vozítko,“ vysvětlil vedoucí odboru parkovacích hodin Ctibor Namol.

Ale nebojte, v případě že již velké vozidlo vlastníte, nemusíte se ho zbavovat. Řešením je daň, která se rovná 10% z kupní ceny vozidla, nebo můžete ve svém okolí sehnat osoby, které se připíší do vašeho auta.

Situace se dá vyřešit jednoduše. Pokud máte v autě dvě místa navíc, můžete se domluvit například se sousedy, kteří auto nemají, ti podepíšou čestné prohlášení o využívání vašich sedadel a daň platit nemusíte,“ doplnil samozvaný ombudsman Martin Moulíček s tím, že každý člověk s rodným číslem může být registrován jen k jednomu sedadlu.

Sklápěcí místa ve vozech musí být složená, v případě policejní kontroly by se počítala jako volná sedadla. Výjimka se nevztahuje na vozy hromadné dopravy, parníky a letadla.   

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ztracený článek Ferdinanda Peroutky
foto: Nokia 3310

autor: Tisková agentura 1. dubnaDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz