25. 4. svátek má Marek

Vedení města vyřešilo parkování, zavádí „daň z přepychu“

1. dubna 2019   (06:43)
Vedení města vyřešilo parkování, zavádí „daň z přepychu“

Nové opatření platí již od dnešního dne!


V návaznosti na nedávno kritizované oznámení o vytvoření nových parkovacích zón v Příbrami, bere vedení města zpátečku. Celou situaci vyřeší šalamounsky a zcela jinak. Naopak zruší veškeré parkovací automaty a ve městě zavede novou daň z vlastnictví nepřiměřeného počtu nebo typu osobních automobilu, která už získala přezdívku jako daň z přepychu.
Každá rodina smí vlastnit pouze jedno auto, maximálně o tolika místech k sezení, kolik je členů domácnosti. Osamocení jedinci parkují svoje velká SUV na parkovištích a zabírají zbytečně místo, přitom by jim stačil třeba SMART nebo nějaké malé vozítko,“ vysvětlil vedoucí odboru parkovacích hodin Ctibor Namol.

Ale nebojte, v případě že již velké vozidlo vlastníte, nemusíte se ho zbavovat. Řešením je daň, která se rovná 10% z kupní ceny vozidla, nebo můžete ve svém okolí sehnat osoby, které se připíší do vašeho auta.

Situace se dá vyřešit jednoduše. Pokud máte v autě dvě místa navíc, můžete se domluvit například se sousedy, kteří auto nemají, ti podepíšou čestné prohlášení o využívání vašich sedadel a daň platit nemusíte,“ doplnil samozvaný ombudsman Martin Moulíček s tím, že každý člověk s rodným číslem může být registrován jen k jednomu sedadlu.

Sklápěcí místa ve vozech musí být složená, v případě policejní kontroly by se počítala jako volná sedadla. Výjimka se nevztahuje na vozy hromadné dopravy, parníky a letadla.   

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ztracený článek Ferdinanda Peroutky
foto: Nokia 3310

autor: Tisková agentura 1. dubnaDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz