7. 3. svátek má Tomáš

Vedení města přizvalo do rady opozici. Zvedne TOPka hozenou rukavici?

POLITIKA
4. února 2020   (19:43)
Vedení města přizvalo do rady opozici. Zvedne TOPka hozenou rukavici?

Avizovaným odstoupením Svatopluka Chrastiny z postu radního města Příbrami vyvstala otázka, kdo jeho místo nahradí



Necelé dva roky před obecními volbami pokládá v Příbrami post radního Svatopluk Chrastina (ODS). Vedení města za něj hledá náhradu. O důvodech své rezignace nechtěl odstupující radní mluvit. „Rád bych si vyjádření nechal na další jednání zastupitelstva,“ řekl Chrastina.

„Protože máme zájem na tom, aby bylo řízení města založené na co nejširším konsenzu napříč stranami, rozhodli jsme se oslovit opět TOP 09 s možností nominace sedmého člena rady,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka (ANO).

Zároveň doplnil, že jako první stranu oslovili ODS, se kterou jsou v radě doposud. Druhý zastupitel za ODS, Miroslav Peterka, nabídku na post radního nemohl přijmout z důvodu velkého pracovního vytížení „Člověk se tomu musí věnovat naplno, na radu musí chodit připravený. Já bych se tomu, vzhledem ke všem mým současným aktivitám, nemohl nyní věnovat tak, jak by bylo potřeba. Bylo by to ode mě polovičaté, a tak to dělat nechci,“ uvedl pro pribram.cz Peterka.

Peterka zároveň zdůraznil, že odchodem Chrastiny z rady města nepřechází ODS v žádném případě do opozice a bude i nadále pokračovat ve vzájemné spolupráci.

„Domníváme se, že rada města, ve které je zastoupeno více politických subjektů, může pracovat efektivně a ve prospěch občanů. Jednání rady města jsou v mnohém odlišná od jednání zastupitelstva. Není zde prostor pro politikaření, pro vzájemné konfrontace nebo pro bezobsažné tlachání,“ uvedl Konvalinka.

Vedení města nyní čeká, zda TOP 09 na výzvu přistoupí a stane se opět součástí rady města.

„Jde nám o to, aby fungování města bylo založeno na co nejširším konsenzu napříč stranami. Naší prací není politikaření, naší prací je řádná péče o místo, kde žijeme,“ dodal Konvalinka.

Příbram řídí ANO a ODS s Příbramáky pro Příbram, dohromady mají 15 z 25 mandátů. ANO má v zastupitelstvu 12 křesel, ODS dvě. Hnutí ANO stačí k udržení většiny v zastupitelstvu jeden partner. Koaliční smlouva nebyla v tomto volebním období podepsána. Kdo vystřídá odstupujícího Chrastinu, se dozvíme na dalším zastupitelstvu, které se bude konat v pondělí 17. února.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz