17. 8. svátek má Petra




Vedení města chce zrušit výherní automaty ve městě, rozhodne zastupitelstvo

5. listopadu 2015   (06:38)
Vedení města chce zrušit výherní automaty ve městě, rozhodne zastupitelstvo
foto: Příbram, pribram.cz

Městská kasa by rozhodnutím přišla zhruba o 25 milionů korun ročně.



Příbramské zastupitelstvo na příštím zasedání, které je naplánováno na 23. listopadu, zřejmě čeká bouřlivá diskuze. Na programu bude návrh rady města na zrušení veškerých výherních automatů na území Příbrami. Rada se novou vyhláškou zabývala tento týden.

„Od loňského roku trpělivě pracujeme na tom, abychom dostali hazard z území města. Naším cílem je Příbram bez automatů, a proto příbramská radnice navrhuje úplné ukončení provozu výherních hracích přístrojů na celém území města, a to nejpozději v příštím roce. Videoloterijní terminály budou mizet postupně tak, jak budou dobíhat jejich povolení, která v minulosti vydalo ministerstvo financí,“ uvedl k usnesení rady místostarosta Václav Švenda (TOP 09). Ten dále během včerejší tiskové konference upřesnil, že výherní hrací automaty by podle návrhu měly skončit nejdéle k 31. prosinci příštího roku, u videoloterijních terminálů povolení končí mezi léty 2017 – 2019.

Zrušením veškerých míst, kde je možné terminály provozovat, chce vedení města zamezit možné diskriminaci provozovatelů. Městská kasa by rozhodnutím přišla o částku zhruba 25 milionů korun ročně.

„I když se tato suma může zdát vysoká, cena, kterou platíme jako společnost, je podstatně vyšší. V životě jsou hodnoty, které penězi vyčíslit nelze,“ doplňuje místostarosta Švenda.

Rušení herních přístrojů je podle vedení města i v souladu s koncepcí prevence kriminality. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je tento krok pouze jednou částí preventivních opatření. Další z projektů chce radnice představit během následujících týdnů.

O celé záležitosti definitivně rozhodne zastupitelstvo 23. listopadu na svém jednání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
pribram.cz
autor: MJ








Další články

Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ
Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz