19. 8. svátek má Ludvík

Ve věku 74 let zemřel Vladimír Kyselák, významný příbramský advokát

31. října 2024   (07:00)
Ve věku 74 let zemřel Vladimír Kyselák, významný příbramský advokát
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Ve věku 74 let zemřel známý příbramský advokát a někdejší městský zastupitel JUDr. Vladimír Kyselák.


V pondělí 28. října 2024 ve věku 74 let zemřel náhle JUDr. Vladimír Kyselák. Byl nejstarším aktivně působícím advokátem v Příbrami. Po vystudování právnické fakulty v roce 1974 nastoupil do právního oddělení Uranových dolů Příbram. Jeho touhou bylo ale stát se advokátem, a proto se v roce 1977 stal advokátním koncipientem v advokátní poradně Příbram, kde byl jeho školitelem známý příbramský advokát JUDr. Hötzl. V roce 1979 složil JUDr. Kyselák advokátní zkoušky a stal se advokátem.

JUDr. Kyselák byl považován za znalce občanského práva, významnou měrou se ale zasloužil o to, že advokacie začala být už v totalitních dobách vnímaná jako významná síla při obhajobě v trestních věcech.

„Po vzniku soukromé advokacie prošlo jeho kanceláří několik významných mladých právníků, které jako školitel vychovával zejména k odpovědnému přístupu ke klientům. JUDr. Vladimír Kyselák byl jednou z nejvýznamnějších osobností příbramské právnické scény,“ vzpomínal na Kyseláka další doyen nejen příbramské advokacie JUDr. Antonín Janák.
Slova uznání a respektu přidal i příbramský zastupitel a krajský radní pro oblast kultury Václav Švenda. „S panem doktorem Kyselákem jsem se znal více než tři desetiletí a vždy jsem si ho velmi vážil. Spolupracoval jsem s ním nejen jako klient jeho advokátní kanceláře, ale i jako kolega z příbramského zastupitelstva. Zde patřil k aktivním zastupitelům, kteří se nebáli prosazovat svůj názor. Obdivoval jsem jeho zápal pro věc a také smysl pro humor. Rád jsem ho vždy potkával v Pražské ulici a prohodil s ním pár slov. Bude mi chybět. Chtěl bych vyjádřit svou soustrast rodině a popřát hodně sil v této těžké době.“

Poslední rozloučení s doktorem Kyselákem proběhne v úterý 5. listopadu v 11 hodin v obřadní síni Na Hvězdičce v Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
JUDr. Antonín Janák








Další články

Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz