Ve třech středočeských obcích lidé zvolili nové zastupitele
8. ledna 2023 (08:44)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Z devíti nezávislých kandidátů vybírali pět zastupitelů také v Třebsku, kde žije přes 270 lidí.
Obyvatelé tří obcí ve Středočeském kraji v sobotu zvolili nová zastupitelstva. Ve dvou z nich, a to v Třebsku na Příbramsku a v Rokytovci na Mladoboleslavsku, se loni v září nekonalo hlasování kvůli nedostatku kandidátů. V Želízech na Mělnicku lidé sice zastupitele volili, ale v týdnu před volbami dva z šesti kandidátů odstoupili a čtyři zvolení zastupitelé nebyli usnášeníschopní. Ve všech obcích se o zastupitelský post ucházeli nezávislí kandidáti. Největší zájem o dodatečné volby byl v Třebsku, kam přišlo k urnám téměř 77 procent voličů. Nejméně lidí přišlo volit v Želízech, a to mírně přes 60 procent lidí. Vyplývá to z dat serveru volby.cz.
V Želízech, kde žije přes 520 lidí, sestavila kandidátku pro nové volby tři nezávislá sdružení, Za lepší Želízy, Želízy s rozumem a Ženy za Želízy. O zastupitelská křesla se ucházelo 21 kandidátů. Do sedmičlenného zastupitelstva se dostala dvě uskupení. Čtyři mandáty získalo uskupení Za lepší Želízy, tři mandáty obdrželo uskupení Želízy s rozumem. Bývalý starosta Milan Zajíček, který kandidoval na listině za Želízy s rozumem, do zastupitelstva nepostoupil. Volební účast byla 60,05 procenta.
V Rokytovci, obci zhruba se 160 obyvateli, lidé vybírali pětičlenné zastupitelstvo. O funkce se ucházelo devět individuálních nezávislých kandidátů bez politické příslušnosti. Nejvíce hlasů, 19,94 procenta, získal 50letý Jaroslav Misík. Následovali Jan Miller s 14,66 procenta hlasů a Josef Eliáš s 13,20 procenta hlasů. Volební účast byla 76,19 procenta.
Z devíti nezávislých kandidátů vybírali pět zastupitelů také v Třebsku, kde žije přes 270 lidí. Nejvíce hlasů, 15,11 procenta, získal 44letý Martin Šefrna. Za ním skončila Markéta Macejková se 14,41 procenta hlasů. Třetí nejvyšší počet hlasů dostal bývalý starosta Martin Kazda. Volební účast byla 76,81 procenta.
V dodatečných nebo nových komunálních volbách v sobotu volili lidé ve 12 obcích.
V dodatečných nebo nových komunálních volbách v sobotu volili lidé ve 12 obcích.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Třebsku se dnes uskuteční dodatečné komunální volby
•Příbramským kinem se v lednu proženou kocouři
•Na Svaté Hoře jsou k vidění i betlémy z Itálie
Další články
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim
V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí
Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na …
ROZHOVOR
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …
Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. …
FOTOGALERIE
Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let
Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej …
Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán
Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada …
Nepřehlédněte
Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty
Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky …




