25. 1. svátek má Miloš

Ve středu přibylo 3286 nových případů covidu, hospitalizovaných je téměř 1800

6. října 2022   (07:38)
Ve středu přibylo 3286 nových případů covidu, hospitalizovaných je téměř 1800
foto: pixabay

V nemocnicích je v posledních dnech nejvíc pacientů s covidem od začátku dubna.


V Česku ve středu přibylo 3286 nově potvrzených případů koronaviru. V mezitýdenním srovnání vzrostl denní počet nově nakažených víc než čtyřnásobně, minulou středu byl ale svátek, méně se testovalo. Vedle toho hygienici za uplynulý den zaznamenali 1363 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou ve středu ministerstvo zdravotnictví evidovalo 1782, před týdnem jich bylo asi o 380 méně. Pacientů v těžkém stavu je v posledních dnech kolem 50. Přibývá také úmrtí s potvrzeným covidem, v druhé polovině září začaly denní počty zemřelých růst dvouciferným tempem.

Za posledních sedm dní eviduje ministerstvo 89 zemřelých, v předchozím týdnu jich bylo 83.

Denní přírůstky nakažených v mezitýdenním srovnání v posledním měsíci převážně rostou. V nemocnicích je v posledních dnech nejvíc pacientů s covidem od začátku dubna. Epidemiologové předpokládají, že díky očkování a rozšíření méně závažné koronavirové varianty omikron nebude vážně nemocných tolik jako v předchozích podzimních vlnách epidemie. "Nemocnice vidí spíše lehké průběhy, kdy pacienti odcházejí po několika dnech či týdnu do domácího léčení," řekl ve středu na jednání zdravotního výboru Sněmovny náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Podle lékařů a epidemiologů je lidí s koronavirem výrazně více, řada z nich nemá příznaky nebo se bez testování vyléčí doma.
Incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, stouplo k dnešku na 188, před týdnem bylo 149. Nejvyšší incidence je v Královéhradeckém kraji se 224 případy a nejnižší v Karlovarském kraji se 127 případy.
Laboratoře ve středu zpracovaly téměř 12.500 antigenních i PCR testů, před týdnem ve svátek jich bylo asi 2700. Pozitivita u nejčastějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky, se pohybuje kolem 32 procent, u epidemiologických testů, které se dělají kvůli kontaktu s nakaženým, kolem 18 procent a u preventivních bylo ve středu pozitivních asi devět procent testů.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno víc než 4,12 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci je přes 341.500. Za celou dobu epidemie zemřelo v zemi 41.185 lidí s prokázaným covidem.
Proti nemoci bylo v Česku plně očkováno 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo přes 4,3 milionu lidí a druhou asi 341.000. Ve středu zdravotníci aplikovali 11.255 dávek, většina z nich dostala posilující dávky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu … Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně … Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz