10. 7. svátek má Libuše




Ve středu přibylo 1497 případů covidu, v nemocnicích je více než 400 lidí

14. října 2021   (09:50)
Ve středu přibylo 1497 případů covidu, v nemocnicích je více než 400 lidí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Ve středu přibylo 1497 případů covidu, v nemocnicích je více než 400 lidí


Ve středu přibylo v Česku 1497 potvrzených případů koronaviru, zhruba o 450 více než před týdnem. Počet hospitalizovaných v úterý překročil hranici 400 lidí. Ve středu bylo v nemocnicích s covidem 407 pacientů, z toho 80 v těžkém stavu. Reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se zvýšilo na 1,26. Počet nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dní, tedy takzvané incidenční číslo, vzrostl na 69.

Epidemie opět zrychluje už několik týdnů. Přibývá také nemocných, kteří s koronavirem zemřeli. Za posledních sedm dní je obětí 28. V první polovině září se přitom ještě počty úmrtí za týden pohybovaly v řádu jednotek. Celkem dosud zemřelo s covidem v Česku 30.524 nakažených.
Roste i počet hospitalizovaných. Více než 400 lidí s covidem leželo v nemocnicích naposledy v květnu. Na začátku října bylo hospitalizovaných 240, na začátku září méně než 100.

Premiér Andrej Babiš (ANO) po poradě s týmem na řízení epidemie svolal kvůli šíření koronaviru na dnešek vládní radu pro zdravotní rizika. Ministerstvo zdravotnictví na ní představí další strategii.

Navzdory zrychlování epidemie vláda v uplynulých týdnech opatření spíše uvolňovala. "Covidová čísla se zhoršují, v nemocnicích končí více lidí, převážně neočkovaných. Očkování je jediný způsob, jak covid porazit," uvedl Babiš.

Vládní plán na uvolňování protiepidemických opatření letos od jara vycházel zejména z incidence. Pokles incidenčního čísla pod 100 přinesl podle takzvaných balíčků pro návrat do normálního života například otevření zbývajících obchodů nebo návrat žáků základních škol k prezenční výuce. Vláda se ale balíčky neřídila bezvýhradně, podobně jako dříve u systému PES.

Počty nově odhalených případů covidu již rostou po celém Česku, incidence se ale v jednotlivých regionech výrazně liší. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji, kde v posledních sedmi dnech připadá na 100.000 obyvatel 117 nakažených. V jižních Čechách je incidenční číslo 111, v Praze 87. Naopak relativně nejlépe jsou na tom Liberecký a Královéhradecký kraj, kde za uplynulý týden připadá na 100.000 lidí shodně 23 případů koronaviru.

Laboratoře ve středu provedly zhruba 66.000 testů, asi o 4000 více než před týdnem. U preventivních a plošných testů, které tvoří naprostou většinu, vzrostl podíl pozitivních proti minulé středě z 0,78 procenta na 0,94 procenta. U epidemiologické indikace, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, podíl pozitivních stoupl z 3,71 na 4,41 procenta. Podíl pozitivních u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou už testováni lidé vykazující příznaky, se zvýšil z 5,4 na 7,38 procenta.

Od začátku epidemie loni v březnu odhalily laboratoře v Česku celkem 1,704.436 případů koronaviru. Více než 1,66 milionu lidí se z nákazy již vyléčilo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz