20. 4. svátek má Marcela




Ve středu odpoledne dorazí silné bouřky

20. června 2023   (12:15)
Ve středu odpoledne dorazí silné bouřky
foto: pixabay

Bouřky doprovodí silný vítr s nárazy do 80 kilometrů v hodině, kroupy a intenzivní srážky.


Nejvyšší teploty v ČR ve středu ještě vzrostou, v nižších polohách bude ojediněle až 34 stupňů Celsia. Odpoledne vlivem teplého a vlhkého vzduchu dorazí od západu silné bouřky, které budou postupovat přes Česko do noci na čtvrtek. Doprovodí je silný vítr s nárazy do 80 kilometrů v hodině, kroupy a intenzivní srážky. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Třicetistupňové vedro meteorologové předpovídají dnes i ve středu v polohách do 600 metrů nad mořem především v západní polovině Česka. Na celém území republiky pak mají lidi podle nich počítat od středečního odpoledne do noci na čtvrtek se silnými bouřkami.
Přívalový déšť, který je doprovodí, může místy rozvodnit malé toky a zatopit níže položená místa. "Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty," uvedli meteorologové.
V souvislosti s vedrem varují před možným přehřátím a dehydratací. Lidem proto doporučují více pít neslazené nealkoholické nápoje a minerální vody a omezit tělesnou zátěž kolem poledne a odpoledne. Lidé by také neměli nechávat děti nebo zvířata na přímém slunci či v zaparkovaných autech. Kvůli sníženému množství ozonu nad Českem a vysokým hodnotám UV indexu by lidé také měli omezit pobyt na přímém slunci, hlavně mezi 11:00 a 15:00, a používat pokrývku hlavy, sluneční brýle a krémy s vysokým ochranným faktorem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz