Ve středočeských zimních areálech ubylo sněhu, lyžuje se na dvou místech
28. prosince 2023 (17:21)
foto: Michal Netolický / PR / Monínec
Na svahu v Monínci je 40 až 60 centimetrů sněhu, v horních částech až 70 centimetrů, areál průběžně zasněžují.
Ve středních Čechách se lyžuje pouze v areálu na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku a v Chotouni u Prahy, kde je ale v provozu jen jeden z dvou vleků. Sněhu mají lyžaři k dispozici méně než minulý týden, od 20 do 60 centimetrů, návštěvnost je průměrná. Další dva areály v regionu kvůli nedostatku sněhu v provozu nejsou.
Na svahu v Monínci je 40 až 60 centimetrů sněhu, v horních částech až 70 centimetrů, areál průběžně zasněžují. "Parkoviště je zaplněné, dnes je návštěvnost z těch povánočních dní asi nejlepší, může tu být zhruba 400 lidí, na tu bídu s počasím to je vlastně docela dobré," řekl spolumajitel střediska Jaroslav Krejčí. Areál bude v provozu na silvestra i první den roku.
V Chotouni je kvůli úbytku sněhu v provozu pouze jeden hlavní vlek. "Asi bychom zvládli oba, ale museli bychom ubrat sněhu z jedné části, což jsme nechtěli," řekl provozovatel Jan Němeček. Na svahu leží zhruba 20 až 40 centimetrů sněhu. Středisko je v provozu denně od 9:00 do 21:00, na silvestra do 19:00.
Zastavený je už zhruba týden provoz lyžařského areálu v Kvasejovicích na Příbramsku. Kvůli problémům se správcem elektrických sítí nemohli vyrobit dost umělého sněhu. "Kdyby bylo všechno v pořádku, těch 30 až 50 centimetrů bychom měli, ale bohužel se to nepovedlo," řekl provozovatel Petr Kroužil. Termín otevření podle něj nyní není jasný, bude záležet na ochlazení.
Podobně čekají na příchod mrazů na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy, areál tam je nadále mimo provoz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•SZM aktualizují od nového roku ceník, kvůli novým sazbám DPH
•Předsilvestrovská akce na Chmelnici představí místní kapely
•Zápotočný poprvé promluvil k situaci v Dynamu. Kam zamíří jeho další kroky?
Další články
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec...
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ




