Ve Středočeském kraji ubylo lidí s respiračním onemocněním téměř o 15 procent
23. prosince 2023 (15:53)
foto: freepik
V kraji se oproti minulému týdnu snížil počet nově nakažených koronavirem. Tento týden bylo podle statistik ministerstva zdravotnictví nových případů 1178.
Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu ubylo lidí s respiračními onemocněními, na 100.000 lidí je 1333 nemocných, před týdnem jich bylo 1567. Představuje to mezitýdenní pokles o 14,9 procenta. Nejvyšší nemocnost evidují na Benešovsku, nejnižší na Berounsku, řekla za středočeské hygieniky Dana Taclová.
"Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána ve věkové skupině 0 až pět let, nejnižší ve věkové skupině 65+," uvedla Taclová. Nejzasaženější Benešovsko má nemocnost 1950 případů, Mělnicko 1861. Oproti minulému týdnu mírně přibylo chřipky, v regionu je 47 případů na 100.000 obyvatel, což je 3,5 procenta z celkové nemocnosti.
V kraji se oproti minulému týdnu snížil počet nově nakažených koronavirem. Tento týden bylo podle statistik ministerstva zdravotnictví nových případů 1178, minulý týden ve stejném období od pondělí do čtvrtka 1433.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Dárci krve v příbramské nemocnici za sebou mají rekordní rok
•O Vánocích vás rýma nezaskočí, nějaká lékárna bude vždy otevřena
•Hygienici: ČR se blíží prahu epidemie akutních respiračních infekcí
Další články
Nevíte co pod stromeček? Zkuste obdarovat a potěšit investičními šperky s drahými kameny od společnosti ATT v Příbrami
Za tisíce let zlato, stříbro, šperky a drahé kameny ani jednou neselhalo. Nikdy …
Komerční sdělení
Příbram v roce 2026: voda mírně zdraží, ostatní služby beze změn
Od ledna 2026 si Příbramští za vodu připlatí necelé tři koruny. Zvýšení je mírné, pod …
Nepřehlédněte
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR
Co je vlastně advent? Čas očekávání, tajemství a lidových tradic
Advent je spojen s očekáváním narození Ježíše Krista i řadou starobylých lidových …
Naháňka v Brdech: Plešivec bude v pátek pro veřejnost uzavřen
V pátek 12. prosince od 8 hodin ráno proběhne v revíru Plešivec společný lov – naháňka …
Nepřehlédněte
Chřipky, virózy a respirační onemocnění jsou na vzestupu v celém regionu
Spousty dětí, ale i dospělých trpí v současné době nachlazeními, virózami, ale i …
Po nehodě skončilo auto na střeše v potoce
Ve středu 10. prosince krátce před sedmou hodinou ranní byla policie přivolána k …
FOTO
Příbramské gymnázium se připojilo k studentskému protestu za klima
V úterý 9. prosince v 9:35 vyšli studenti Gymnázia Příbram před budovu školy, aby se …
ANKETA
Černé a šedé e-shopy s dálničními známkami vás mohou připravit o desetitisíce. Na co si dát pozor při nákupu?
Elektronická dálniční známka v Česku funguje už pět let. Přesto se na internetu stále …
Adventní koncert FIT SENIOR přilákal do auly přes stovku návštěvníků
Příbram se opět rozezněla adventními tóny. Třetí ročník koncertu FIT SENIOR přivedl do …




