Ve Středočeském kraji přibylo za týden 2451 případů covidu, mezitýdně o 248 víc
29. července 2022 (17:57)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V příbramské nemocnici leží s covidem 21 lidí, nikdo není ve vážném stavu.
Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 2451 případů koronaviru, je to zhruba o deset procent více než předchozí týden, kdy jich bylo 2203. Nejvíce nových nákaz přibylo v pondělí, kdy jich laboratoře prokázaly 549. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích v regionu ve čtvrtek leželo 86 pacientů s covidem, z toho tři ve vážném stavu. Je to o 16 víc než před týdnem, uvedl dnes na dotaz hejtmančin náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).
V příbramské nemocnici leží s covidem 21 lidí, nikdo není ve vážném stavu."Ne všichni mají ovšem covid jako primární diagnózu, takže někteří pacienti leží na daném oddělení v izolačním režimu," řekl mluvčí nemocnice Martin Janota. Zákaz návštěv zatím vyhlásili kvůli zhoršení epidemiologické situace na jednom z interních oddělení. "Plošný zákaz v tuto chvíli neplánujeme. Stejně jako není v tuto chvíli ohrožena péče o necovidové pacienty," doplnil Janota.
Třicetiprocentní nárůst počtu pacientů s covidem zaznamenali mezitýdně v kolínské nemocnici, kde mají aktuálně 18 pacientů s covidem, dva z nich jsou ve vážném stavu. Zhruba třetina z nich je hospitalizovaná z jiného důvodu. "Většina hospitalizovaných s covidem má středně závažný průběh, případně s nutností kyslíkové terapie," řekla mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová.
V kraji stoupla také incidence, za uplynulých sedm dní připadá v regionu na 100.000 obyvatel 176 nakažených, což je mezi kraji po Praze nejvíce, před týdnem jich bylo 158. Od začátku pandemie v březnu 2020 potvrdily testy v nejlidnatějším kraji koronavirus u 547.240 lidí, v rizikové kategorii lidí starších 65 let to bylo 59.864 případů. V uplynulém týdnu s covidem zemřelo deset lidí.
Druhým týdnem podávají zdravotníci v některých středočeských nemocnicích čtvrté dávky vakcíny proti covidu, přišlo si pro ně doposud přes 4500 lidí. Čtvrtou dávku mohou dostat lidé starší 18 let, u nichž uplynuly více než čtyři měsíce od podání třetí dávky. Na většině míst se lidé musí objednat prostřednictvím rezervačních systémů nemocnic, centrální systém bude spuštěn v polovině srpna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Tempo nárůstu nově potvrzených případů koronaviru v Česku zpomaluje
•Počty nakažených mezitýdenně dál rostou, hospitalizovaných je přes 1100
•Přibývá případů infekce tasemnicí, lidé se mohou nakazit z lesního ovoce
Další články
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT
DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU
Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem
V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí …
NEPŘEHLÉDNĚTE




