Ve Středočeském kraji přibylo nemocných s respiračními infekcemi
4. února 2023 (10:25)
foto: pixabay
Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána ve věkové skupině 0-5 let, nejnižší ve věkové skupině 65+.
Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu přibylo lidí s respiračními onemocněními, na 100.000 lidí je 1161 nemocných, před týdnem jich bylo 1130. Nejvyšší nemocnost je na Mělnicku, nejnižší na Rakovnicku. Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána ve věkové skupině 0-5 let, nejnižší ve věkové skupině 65+. Od začátku chřipkové sezóny evidují středočeští hygienici 27 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou, v 6 případech s úmrtím.
V porovnání s předchozím týdnem ubylo ve středních Čechách onemocnění chřipkou, v kraji evidují hygienici 26 případů na 100.000 obyvatel, což jsou téměř čtyři procenta z celkové nemocnosti. Před týdnem to bylo 45 případů na 100.000 obyvatel.
Hygienici doporučují nemocným, aby zůstali několik dní doma a nepřispívali k šíření onemocnění. Měli by se podle nich vyhýbat místům s větším výskytem lidí, neměli by se bát nosit v uzavřených prostorech respirátor a měli by dbát na životosprávu a dostatečný příjem vitaminů.
Příbramská nemocnice je již několik dní bez covidu
„Dnes ráno jsme neměli v nemocnici ani jeden hlášený případ onemocnění covid-19 a jen jeden případ chřipky. Tato onemocnění v posledních měsících neomezovala jinou nemocniční péči, jsme za tento stav velmi rádi a věříme, že je to náznakem toho, že situace už se nebude významně zhoršovat,“ řekl pribram.cz v týdnu tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
„Dnes ráno jsme neměli v nemocnici ani jeden hlášený případ onemocnění covid-19 a jen jeden případ chřipky. Tato onemocnění v posledních měsících neomezovala jinou nemocniční péči, jsme za tento stav velmi rádi a věříme, že je to náznakem toho, že situace už se nebude významně zhoršovat,“ řekl pribram.cz v týdnu tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
V době významné vlny onemocnění covid-19 bylo v příbramské nemocnici hospitalizováno i více než 100 pacientů, což významně omezilo chod tohoto zařízení.
Právě díky stabilní situaci stačila nemocnice v minulém roce dohnat zpoždění v rámci plánované operativy. V letošním roce pak nemocnici čeká významné stěhování. Kvůli rekonstrukci bude vyklizen celý pavilon D2 a jeho provozy budou přestěhovány do jiných míst v prvním i druhém areálu.
V nemocnici jsou v tuto chvíli povolené návštěvy na všech odděleních.
V nemocnici jsou v tuto chvíli povolené návštěvy na všech odděleních.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Příbram chce řešit špatnou kvalitu vody, vyzývá k vyplnění dotazníku
•V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé přes 150 tisíc korun
•Začíná akce Suchej únor, má přispět k omezení rizikového pití alkoholu
Další články
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT
DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU
Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem
V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
ZAJÍMAVOSTI
Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem.
Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally …
SPORT
SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu
Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech …
SPORT
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí …
ZDRAVOTNICTVÍ
Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo
V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen …
LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera
Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme …
AKTUALIZOVÁNO




