17. 4. svátek má Rudolf




Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.507 obyvatel

13. prosince 2018   (08:14)
Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.507 obyvatel

Za první tři čtvrtletí letošního roku ve středních Čechách přibylo 12.507 obyvatel. Přírůstek byl nejvyšší mezi regiony.



Středočeský kraj je stále nejlidnatějším krajem České republiky, na konci třetího čtvrtletí v něm žilo 1,365.302 lidí. Ke zvýšení počtu obyvatel přispělo hlavně stěhování. Více lidí se také narodilo, než zemřelo. Vyplývá to z předběžných údajů Českého statistického úřadu.

Počet obyvatel ČR vzrostl za tři čtvrtletí o 27.739 lidí na téměř 10,638 milionu lidí. Většinu přírůstku opět zajistila migrace, zejména z Ukrajiny a Slovenska.
V prvních devíti měsících roku se do Středočeského kraje přistěhovalo 11.535 obyvatel. Přirozený přírůstek ve středních Čechách meziročně klesl, narozených bylo o 972 více než zemřelých. Za stejné období v minulém roce činil rozdíl 1587.
V prvních třech čtvrtletích roku vzrostl počet obyvatel kromě středních Čech ještě v Praze a šesti dalších krajích. Na nárůstu počtu obyvatel Středočeského kraje se v prvních devíti měsících roku 2018 tradičně podílely hlavně okresy Praha-východ a Praha-západ.

Nejlidnatějším okresem kraje byl na konci září okres Praha-východ se 179.811 obyvateli. Nejméně lidnatým okresem je dlouhodobě okres Rakovník, kde na konci září žilo 55.504 obyvatel, meziročně zde přibylo 97 obyvatel, tedy nejméně ze všech středočeských okresů. V žádném Středočeském okrese počet obyvatel neklesl. Na tisíc obyvatel se v regionu narodilo po Praze a Jihomoravském kraji nejvíce dětí.
Počet sňatků ve Středočeském kraji meziročně vzrostl o necelá čtyři procenta na 6001, nejvíce jich v přepočtu na 1000 obyvatel bylo na Kutnohorsku, nejméně v okrese Praha-západ. Mezi kraji byl počet sňatků v přepočtu na tisíc obyvatel třetí nejnižší mezi všemi kraji republiky po Zlínském kraji a Praze.

Podíl dětí narozených mimo manželství v regionu meziročně nepatrně klesl na necelých 47 procent. Počet rozvedených manželství ve středních Čechách dosáhl během prvních devíti měsíců letošního roku 2434, což bylo meziročně o zhruba jedenáct procent méně.
Středočeský kraj je stále nejlidnatějším …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
ČSÚ
autor: sbe hj








Další články

Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz