7. 12. svátek má Ambrož

Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel

12. prosince 2019   (15:48)
Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel

Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo.Za první tři čtvrtletí letošního roku ve středních Čechách přibylo 12.232 obyvatel, což představuje největší nárůst v porovnání s ostatními regiony v republice. Středočeský kraj je tak stále nejlidnatějším krajem České republiky, na konci třetího čtvrtletí v něm žilo 1,381.564 lidí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Za přírůstkem obyvatel je hlavně stěhování. Do Středočeského kraje se v prvních devíti měsících roku přistěhovalo 24.316 lidí, naopak 13.308 jich z kraje odešlo. Na nárůstu počtu obyvatel Středočeského kraje se tradičně podílely hlavně okresy Praha-východ a Praha-západ.

Více lidí se také narodilo, než zemřelo, přirozený přírůstek činil 1224 obyvatel.
Nejlidnatějším okresem kraje byl na konci září okres Praha-východ se 184.000 obyvateli. Naopak nejméně lidnatým okresem je dlouhodobě okres Rakovník, kde na konci září žilo 55.553 obyvatel, meziročně zde ubylo 12 obyvatel. V ostatních středočeských okresech počet obyvatel stoupl.

Počet sňatků ve Středočeském kraji meziročně nepatrně stoupl na 6017, rozvodů statistici od ledna do září zaznamenali 2455.

V celé České republice se počet obyvatel za letošních devět měsíců zvýšil o 31.400 na 10,681 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, kterou nadále vedou Ukrajinci. Více lidí se narodilo, než zemřelo.

Pohyb obyvatelstva ve Středočeském kraji za tři čtvrtletí 2019:
Za první tři čtvrtletí letošního roku ve …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz