4. 7. svátek má Prokop




Ve Středočeském kraji dál ubývá lidí s respiračními onemocněními

16. března 2024   (07:08)
Ve Středočeském kraji dál ubývá lidí s respiračními onemocněními
foto: freepik

Nemocných je 1024 ze 100.000 obyvatel, je to o 4,3 procenta méně než předchozí týden.


Lidí s respiračními onemocněními ve středních Čechách v uplynulém týdnu opět ubylo. Nemocných je 1024 ze 100.000 obyvatel, je to o 4,3 procenta méně než předchozí týden. Nejvyšší nemocnost mají za uplynulý týden hygienici hlášenou nadále na Mělnicku, nejnižší na Kladensku. Novináře o tom informovala ředitelka protiepidemického odboru krajských hygieniků Lilian Rumlová.

Nejvíce nemocných je stále mezi dětmi do pěti let, nejméně mezi lidmi staršími 65 let. Nejvíce nemocných ubylo na Berounsku, a to o 27 procent. Nárůst nemocnosti zaznamenali hygienici pouze na Kolínsku, a to o 30 procent. "K největšímu poklesu došlo ve věkové skupině 65+ (- 10,4 %) a k nejmenšímu poklesu ve věkové skupině 25 až 64 (- 1 %). Jedná se o obvyklý průběh trendu doznívající epidemie," uvedla Rumlová.
Oproti předchozímu týdnu poklesla i celková nemocnost chřipkou, ve Středočeském kraji činí 16 případů na 100.000 obyvatel. Představuje to 1,6 procenta z celkové nemocnosti akutními respiračními infekcemi. Před týdnem bylo na 100.000 lidí 27 nemocných chřipkou.
Od začátku roku v regionu postupně přibývá případů černého kašle. "Co se týče pertusse (černého kašle), za tento týden přibylo 112 případů, celkem v kraji od začátku roku 469 případů," uvedla Rumlová. Nejzasaženější jsou okrese Praha-východ, Praha-západ a Mělník. Nejméně nemocných je na Rakovnicku, Benešovsku a Berounsku. Středočeští hygienici od dneška zveřejňují týdenní údaje o nemocnosti černým kašlem také na webu

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve … NEPŘEHLÉDNĚTE Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v … DOPRAVA Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese … AKTUÁLNĚ Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha … NEPŘEHLÉDNĚTE Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické … ZDRAVOTNICTVÍ Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ
Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz