15. 1. svátek má Alice




Ve středních Čechách za pololetí přibylo 7189 lidí, nejvíc v ČR

12. září 2022   (12:54)
Ve středních Čechách za pololetí přibylo 7189 lidí, nejvíc v ČR
foto: pixabay

Ačkoliv v regionu více lidí zemřelo, než se narodilo, zůstává nadále nejlidnatějším krajem. Důvodem je stěhování.


Ve středních Čechách v prvním pololetí přibylo 7189 obyvatel, což představuje největší nárůst v porovnání s ostatními regiony v republice. Důvodem je stěhování, v regionu více lidí zemřelo, než se narodilo, ale zůstává nadále nejlidnatějším krajem. Na konci června zde žilo 1,394.013 lidí. Do kraje se za letošní první pololetí přistěhovalo o 7633 lidí více, než se z něj vystěhovalo. Přirozenou cestou se počet obyvatel snížil, zemřelo o 444 lidí více, než se v kraji narodilo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Počet obyvatel v prvním pololetí letošního roku vzrostl u sedmi krajů republiky. Středočeský kraj zaznamenal největší nárůst. Následovala Praha s přírůstkem 4893 lidí.
Letošní přírůstek je v porovnání s loňským prvním pololetím vyšší, za prvních šest měsíců loňského roku ve středních Čechách přibylo 6776 lidí. Obyvatel v první polovině letošního roku přibylo v důsledku stěhování lidí do regionu.
Rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých, představoval 444 lidí, o tolik více lidí zemřelo, než se narodilo. Meziročně se narodilo o 961 méně dětí, a to 6571. Klesl i počet zemřelých - téměř o 2300 na 7015.

Na nárůstu počtu obyvatel Středočeského kraje se v prvních šesti měsících roku 2022 podílely tradičně především okresy Praha-východ a Praha-západ, kde vzrostl počet obyvatel o 1857, respektive o 1615 lidí. I zde je důvodem hlavně stěhování, avšak jde o jediné dva středočeské okresy, kde se více lidí narodilo, než zemřelo.
Nejlidnatějším okresem Středočeského kraje byl k 30. červnu okres Praha-východ se 190.241 obyvateli. Nejméně lidnatým okresem je dlouhodobě okres Rakovník, kde žije 55.013 lidí.
Počet obyvatel v celém Česku se za prvních šest měsíců zvýšil o 9000. Bylo to pouze zásluhou stěhování. V sedmi ze 14 krajů České republiky se počet obyvatel snížil, nejvýrazněji v Moravskoslezském kraji.
foto: pixabay

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných … VIDEO Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli … AKTUÁLNĚ Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz