5. 8. svátek má Kristián




Ve středních Čechách v pololetí přibylo 6207 obyvatel, jen na Příbramsku ubylo

14. září 2016   (11:25)
Ve středních Čechách v pololetí přibylo 6207 obyvatel, jen na Příbramsku ubylo

Přehlednou tabulku najdete pod textem dole.



Ve středních Čechách v letošním prvním pololetí přibylo 6207 obyvatel, což je oproti loňskému přírůstku ve stejném období téměř o 23 procent více. Region je nadále nejlidnatějším krajem. Na konci června v něm žilo 1,333.064 lidí. Přírůstek obyvatel byl nejvyšší mezi kraji. Důvodem nárůstu bylo hlavně stěhování. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Do Středočeského kraje se v první polovině roku přistěhovalo 13.870 lidí, což bylo o 4,2 procenta více než ve stejném období loňského roku. Odstěhovalo se 8426 lidí, meziročně jich mírně ubylo. Stěhováním tak přibylo v kraji 5444 obyvatel, z toho přes 4300 byli lidé z ostatních regionů a 1100 přistěhovaných bylo ze zahraničí. Přírůstek zahraničních přistěhovaných meziročně stoupl o 23 procent.

Lidí přibylo i takzvaným přirozeným přírůstkem, narozených bylo o 763 více než zemřelých. "Na přírůstku obyvatel přirozenou měnou měl hlavní podíl meziroční pokles počtu zemřelých o 6,3 procenta," uvedli analytici. Za prvních šest měsíců roku 2016 zemřelo 6410 osob a narodilo se 7173 dětí.

Nejlidnatějším okresem Středočeského kraje byl v polovině roku okres Praha-východ se 170.006 obyvateli, kde také za letošních prvních šest měsíců přibylo nejvíce lidí, a to jak v absolutním vyjádření (o 2155), tak v přepočtu na tisíc obyvatel (o 25,6 procenta). Nejméně lidnatým okresem je dlouhodobě okres Rakovník s 55.296 obyvateli. Jediným okresem ve středních Čechách, kde se v prvním pololetí počet obyvatel snížil, je Příbramsko.

Meziročně přibylo v kraji sňatků, bylo jich 2344, tedy o zhruba tři procenta více. Počet rozvodů, kterých bylo 1931, zůstal přibližně stejný jako v loňském prvním pololetí a je v přepočtu na tisíc obyvatel nejvyšší v ČR. Podíl dětí narozených mimo manželství se meziročně zvýšil na 47,5 procenta, což je mírně méně než činí republikový průměr.

Počet obyvatel České republiky v letošním prvním pololetí stoupl o 11.000 na 10,564.900 lidí. Výrazný podíl na tom měla zahraniční migrace. Zhruba o tisíc lidí více se také narodilo, než zemřelo.
Ve středních Čechách v letošním prvním …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe kš








Další články

Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle … AKTUÁLNĚ Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V … KULTURA
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz