21. 7. svátek má Vítězslav




Ve středních Čechách v březnu klesla nezaměstnanost na 5,2 pct

9. dubna 2016   (09:36)
Ve středních Čechách v březnu klesla nezaměstnanost na 5,2 pct

Příbram se stále nachází na chvostu tabulky.



Nezaměstnanost ve středních Čechách v březnu klesla o 0,2 procentního bodu na 5,2 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 46.417 uchazečů o zaměstnání, o 2010 méně než na konci února. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se celkový počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 8732 lidí, tedy o 0,9 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

V březnu se přišlo nově zaregistrovat 4683 lidí, to je o 218 méně než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 6693 uchazečů, o tisícovku více než v únoru.
Úřady práce v regionu evidovaly koncem března 15.321 volných pracovních míst, jejich počet se oproti únoru zvýšil o 170. Na jedno volné pracovní místo ve Středočeském kraji tak připadají tři uchazeči o zaměstnání.

Analytici úřadu práce vidí za mírným poklesem nezaměstnanosti zlepšující se stav ekonomiky a spolupráci úřadu práce se zaměstnavateli. Situace na trhu práce je podle analytiků lepší také kvůli sezonním pracím v zemědělství, lesnictví, potravinářství, povrchových dolech, rekreačních zařízeních a turistických centrech, které se již rozbíhají a naplno začnou koncem dubna.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi jednotlivými okresy Středočeského kraje byla na konci března na Příbramsku, a to 7,6 procenta. Naopak nejpříznivější situace je tradičně v okrese Praha-východ, kde byla nezaměstnanost na úrovni 2,5 procenta.
V celém Česku v březnu klesla nezaměstnanost na 6,1 procenta z únorových 6,3 procenta. Nižší nezaměstnanost než ve Středočeském kraji je v Praze, Jihočeském, Plzeňském, Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli okamžitě nastoupit do práce, byl v březnu ve středních Čechách 45.178.
Nezaměstnanost ve středních Čechách v březnu …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe dvd








Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz