16. 6. svátek má Zbyněk

Ve středních Čechách skončila epidemie onemocnění dýchacích cest

6. března 2015   (16:22)
Ve středních Čechách skončila epidemie onemocnění dýchacích cest
foto: sxc

Nejvyšší nemocnost zůstává stále na Příbramsku.



Ve středních Čechách skončila epidemie onemocnění dýchacích cest. Hygienici evidují 1400 nemocných na 100.000 obyvatel, jejich počet tedy oproti minulému týdnu klesl. Opakovaný pokles počtu onemocnění potvrdil ukončení plošné epidemie, řekla dnes ČTK vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Klesl i počet nemocných chřipkou, a to téměř na polovinu, tedy na 98 případů onemocnění na 100.000 obyvatel.

Počet respiračních chorob za poslední týden klesl ve všech věkových kategoriích kromě dětí od šesti do 14 let, kde počet nemocných stoupl o téměř čtyři procenta, a v kategorii seniorů nad 60 let, kde nemocnost stoupla o téměř osm procent.

Nejvyšší nemocnost onemocněními dýchacích cest evidují hygienici v okresech Příbram a Rakovník. "V příbramském okresu je počet nemocných nad hranicí epidemie, a to 2224 nemocných na 100.000 obyvatel," uvedla Rumlová. Nově byl v uplynulém týdnu vyhlášen zákaz návštěv v domově seniorů v Novém Strašecí na Rakovnicku. Naopak například v okrese Nymburk je počet nemocných 874 na 100.000 obyvatel.

Přibyl také jeden případ závažného průběhu onemocnění, celkem od začátku chřipkové sezony tedy hygienici evidují sedm takových případů a dvě úmrtí.

Proti chřipce se v ČR očkuje pět až sedm procent obyvatel, lidí nad 65 let, jimž vakcinaci hradí zdravotní pojišťovny, je očkovaných 20 až 23 procent. Světová zdravotnická organizace doporučuje naočkovat 30 procent populace a v rizikových skupinách 75 procent.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe snm








Další články

Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUALIZOVÁNO /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz