18. 6. svátek má Milan

Ve středních Čechách se začalo lyžovat

8. ledna 2016   (11:19)
Ve středních Čechách se začalo lyžovat
foto: pribram.cz

Od včerejšího dne je v provozu i skiareál Monínec.



Ve středočeských skiareálech se začíná lyžovat. Provozovatelé středisek už dostatečně zasněžili sjezdovky a v těchto dnech začínají spouštět vleky. O víkendu už by se mělo lyžovat ve všech větších střediscích, zjistila ČTK. Zavřený zůstane pouze příbramský areál Padák.

Vleky v největším středočeském areálu, Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku, se rozjel včera večer. Tamní sjezdovku pokrývá 30 až 50 centimetrů sněhu. "Máme asi 80 procent technického a 20 procent přírodního sněhu. Ten přírodní leží i okolo, ale je to spíš taková kulisa," řekl ČTK provozovatel areálu Jaroslav Krejčí.

Lyžařské středisko Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy spustilo dětský vlek o víkendu a od pátku se tam bude lyžovat i na hlavní sjezdovce. Dětskou sjezdovku pokrývá asi 50 centimetrů sněhu, na hlavní sjezdovce je asi 15 až 30 centimetrů. "Je to hlavně technický sníh, i když napadlo asi deset čísel přírodního," řekl ČTK provozovatel Jan Zenkl.

Ve středisku v Kvasejovicích na Příbramsku se podle provozovatele Petra Kroužila lyžuje od středy. Lyžaři a snowboardisté zde najdou asi půl metru sněhu.

Také areál Chotouň u Prahy je už v provozu, vlekaři tam o víkendu očekávají velký nápor lyžařů. Provozovatel Jiří Vorel ale doporučuje lidem, aby nenechávali lyžování až na víkend, protože ve všední den si tam zalyžují mnohem lépe.

Příbramský lyžařský areál Padák se v této sezoně neotevře. Rozhodlo o tom na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek ve městě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn ktp








Další články

/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet /TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí … FOTOGALERIE ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A … ZVÍŘATA Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na … ON-LINE PŘENOS Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými … AKTUÁLNĚ Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje … AKTUÁLNĚ Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI
Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz