8. 7. svátek má Nora




Ve středních Čechách se stále lyžuje ve dvou areálech

23. ledna 2015   (11:22)
Ve středních Čechách se stále lyžuje ve dvou areálech
foto: pribram.cz

Příbramský Padák se v této sezoně otevírat nebude.



Ve středních Čechách jsou přes teplé počasí stále v provozu dva zimní areály. Lyžuje se v největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice naPříbramsku a v Chotouni u Prahy. Provozovatelé čekají na sobotu, kdy by chladnější počasí mělo umožnit další úpravy sjezdovek, zjistila ČTK.

"Podmínky k lyžování odpovídají počasí. To znamená, že se teď zhoršily. Sněhu máme už málo, ale jsme ještě pořád v provozu," uvedl Jiří Vorel ze střediska v Chotouni. "Předpověď se trochu zlepšuje, tak doufáme, že o víkendu a po víkendu přisněžíme," poznamenal. Na svahu podle něj většinou leží vrstva silná pět až 30 centimetrů. "Je to ale různé. Někde jsme na zemi a někde máme půl metru," dodal.

Na Monínci trochu zasněžovali v noci na středu. "Dnes to na zasněžování nevypadá, ale pořád udržujeme vrstvu 25 až 30 centimetrů," uvedl provozovatel Jaroslav Krejčí. Lanovka je v provozu a jezdit se začne i na hotelové sjezdovce. "Kdo přijede, tak si lyžování chválí, protože tady samozřejmě není tolik lidí, ale to okolí by mohlo být trochu víc bílé, aby to připomínalo zimu," podotkl Krejčí.

Na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy se kvůli špatným podmínkám lyžovat přestalo a čeká se na mrazivé počasí, které umožní zasněžování. Provozovatel Jan Zenkl předpokládá, že areál by se mohl otevřít v druhé polovině příštího týdne. "Od soboty má začít mrznout, takže to zkusíme do úterý nebo do středy zasněžit a ve čtvrtek nebo v pátek otevřít," odhadl Zenkl.

Provoz zatím nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, která je závislá na přírodním sněhu, ani příbramská sjezdovka Padák. Zadrhla se totiž jednání o prodloužení nájemní smlouvy mezi příbramskou radnicí a tělovýchovnou jednotou Baník, které patří pozemek pod hlavním svahem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz