23. 4. svátek má Vojtěch




Ve středních Čechách se stále lyžuje v Chotouni a na Monínci

13. března 2015   (12:28)
Ve středních Čechách se stále lyžuje v Chotouni a na Monínci
foto: sxc

Monínec stále nabízí půl metru sněhu.



Ve středních Čechách jsou stále v provozu dva lyžařské areály - v Chotouni u Prahy a na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Otevřeno budou mít i o nadcházejícím víkendu. Podmínky k lyžování jsou podle správců středisek pořád dobré.

Chotouňský areál má dostatečné zásoby technického sněhu, na sjezdovce leží 70 až 80 centimetrů. "S množstvím sněhu není problém, ale je to už samozřejmě odpoledne měkké," uvedl provozovatel Jan Němeček.

Lyžovat by se podle něj mělo do konce března. "Zájem je trošku menší, i vzhledem k počasí. Lidé se namlsali minulý týden, kdy bylo sluníčko," zhodnotil aktuální návštěvnost Němeček.

Minimálně do konce března a možná až do Velikonoc se bude lyžovat v největší krajském středisku na Monínci, kde leží na svahu 45 až 50 centimetrů. "Celá sjezdovka jede, i pod hotelem a také snowpark. Máme vše v provozu, ale lidí teď chodí poměrně málo," uvedl správce areálu Jaroslav Krejčí. Branami střediska podle něj denně projde asi 200 až 300 lidí.

Zavřený je v těchto dnech naopak areál Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy, sezona tam skončila minulý týden. Mimo provoz je v této sezoně sjezdovka v Kvasejovicích, která je závislá na přírodním sněhu, a také příbramský areál Padák, kde se nepodařilo prodloužit nájemní smlouvu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z … SPORT Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz