vývoj COVID-19
17. 5. 2021
Bezděkov 1
Bohutín 1
Březnice 9
Bukovany 1
Čenkov 1
Chrást 1
Čím 1
Dobříš 32
Drásov 1
Dublovice 1
Dubno 1
Hlubyně 1
Jablonná 2
Jince 4
Kamýk n. V. 1
Klučenice 3
Kosova H. 3
Krásná H. 4
Láz 1
Lešetice 1
Milín 11
Nalžovice 1
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 1
Nová Ves p. P. 4
Nový Knín 6
Obecnice 7
Obořiště 1
Ouběnice 2
Petrovice 2
Pičín 2
Příbram 84
Rožmitál p. T. 5
Rybníky 1
Sedlčany 18
Sedlec-Prč. 6
Stará Huť 6
Trhové Dušníky 3
Věšín 1
Višňová 5
Voznice 3
Vys. Chlumec 1
Vysoká u Pb 1
Zalužany 3
Zduchovice 2
ONP Příbram
Čekající na termín očkování282
Přiřazený termín / týden1136
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování323
Přiřazený termín / týden2290

Ve středních Čechách se příští týden otevřou muzea, galerie a památky

1. května 2021   (13:20)
Ve středních Čechách se příští týden otevřou muzea, galerie a památky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od úterý lze navštívit i Galerii Františka Drtikola v Příbrami.


Ve Středočeském kraji se příští týden otevřou muzea, galerie i některé památky. Protože v pondělí bývá mnohde tradičně zavírací den, některé instituce, třeba Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře nebo Galerie Františka Drtikola v Příbrami, zpřístupní své prostory o den později.

Už v pondělí mohou zájemci vyrazit na zámek Kačina na Kutnohorsku, sdělila Jitka Taussiková z Národního zemědělského muzea, jež má na zámku pobočku. K novým expozicím Příběh dřeva a Kačina na dotek, které byly představeny v závěru loňského roku, letos přibude expozice O lnu, vlně a konopí v suterénu zámku.
Své brány v pondělí otevře také Hornické muzeum Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Vstup návštěvníků bude omezený, možné budou pouze individuální prohlídky výstav, venkovních prostor a těžního stroje Ringhoffer, který bude přístupný v 10:00, 12:00 a 15:00. Například na výstavu v cechu bude moci vstoupit devět lidí, na výstavu nad schodištěm sedm, stejně jako k těžnímu stroji.
Od úterý lze ve středních Čechách navštívit i Galerii Františka Drtikola v Příbrami. "Jsou tam připravené čtyři výstavy. Diskutovali jsme hodně o tom, jak dodržet všechna pravidla, ale ta galerie je tak rozsáhlá, že to ani nebude náročné," řekla novinářům místostarostka Příbrami Zorka Brožíková (ANO).

Po vynucené koronavirové pauze se v úterý otevře také Galerie Středočeského kraje. Lidé si budou moci prohlédnout prodlouženou výstavu Josef Svoboda - scénograf i nové expozice Alžběty Josefy, Jana Kubíčka, Petra Písaříka a Adély Součkové. Na počty návštěvníků budou dohlížet pokladní a produkční. Ředitelka galerie Jana Šorfová předpokládá, že návštěvnost se rozmělní a nebude nával. Poukázala na to, že řada lidí se bojí infekce, jiní zase možná dají přednost chatám a chalupám.
Vláda rozhodla, že od 3. května se mohou otevřít některé kulturní instituce v Královéhradeckém, Pardubickém, Karlovarském, Plzeňském, Libereckém a Středočeském kraji a v Praze. Povoleny ještě ani tam ale nejsou skupinové prohlídky. Každý návštěvník musí mít k dispozici 15 metrů čtverečních vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti, a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň dva metry, nejde-li o členy domácnosti. V ostatních krajích mohou lidé navštěvovat stále jen venkovní prostory kulturních institucí, může se přitom najednou využít nejvýše 20 procent kapacity.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Období následujících čtyř týdnů bude teplotně podprůměrné, srážkově nadprůměrné Celkově bude období od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude … Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Za týden asi bude možné pořádat kulturní akce uvnitř až pro 500 lidí Od dnešního dne je možné pořádat kulturní akce venku s maximální účastí 700 sedících … Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Opilý muž se zákazem řízení ujížděl v Březnici policistům. Když vjel do slepé ulice, dal se na útěk Nadýchal 1,5 promile, test na drogy odmítl. Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přijďte 22. května na testovací dny elektrokol Rock Machine a Haibike do Ebike Partners v Příbrami Přichystáno bude více jak dvacet elektrokol na vyzkoušení a otevíráme zbrusu nový … Komerční sdělení Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Policisté pátrají po svědcích sobotní nehody na dálnici D4 Řidič po nehodě skončil se synem v nemocnici. Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Rodina těžce nemocného Káji potřebuje pomoc. Malému bojovníkovi zkomplikovalo život osm minut bez kyslíku Čtyřletý Kája tvrdě cvičí, aby se naučil sedět nebo lézt, aby zvládl držet předměty, … Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a  fitness centra Dětem končí rotační výuka, otevírají se zahrádky restaurací a fitness centra Ode dneška byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z … Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Vážným zraněním skončila pro muže jízda na kole, do nemocnice ho přepravil vrtulník Záchranná služba vyjížděla v neděli odpoledne k úrazu cyklisty do obce Láz na … Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Začíná sezona klíšťat. Umíte se nezvaného hosta správně zbavit? Jaro je v plném proudu a pěkné počasí láká do přírody. Při užívání si sluníčka bychom …
Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Koncerty na Svaté Hoře opět vítají příznivce varhanní hudby, zatím na dálku Interpretem Nedělní varhanní půlhodinky je Adam Suk. On-line přenos začíná ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz