2. 12. svátek má Blanka

Ve středních Čechách se příští týden otevřou muzea, galerie a památky

1. května 2021   (13:20)
Ve středních Čechách se příští týden otevřou muzea, galerie a památky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od úterý lze navštívit i Galerii Františka Drtikola v Příbrami.


Ve Středočeském kraji se příští týden otevřou muzea, galerie i některé památky. Protože v pondělí bývá mnohde tradičně zavírací den, některé instituce, třeba Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře nebo Galerie Františka Drtikola v Příbrami, zpřístupní své prostory o den později.

Už v pondělí mohou zájemci vyrazit na zámek Kačina na Kutnohorsku, sdělila Jitka Taussiková z Národního zemědělského muzea, jež má na zámku pobočku. K novým expozicím Příběh dřeva a Kačina na dotek, které byly představeny v závěru loňského roku, letos přibude expozice O lnu, vlně a konopí v suterénu zámku.
Své brány v pondělí otevře také Hornické muzeum Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Vstup návštěvníků bude omezený, možné budou pouze individuální prohlídky výstav, venkovních prostor a těžního stroje Ringhoffer, který bude přístupný v 10:00, 12:00 a 15:00. Například na výstavu v cechu bude moci vstoupit devět lidí, na výstavu nad schodištěm sedm, stejně jako k těžnímu stroji.
Od úterý lze ve středních Čechách navštívit i Galerii Františka Drtikola v Příbrami. "Jsou tam připravené čtyři výstavy. Diskutovali jsme hodně o tom, jak dodržet všechna pravidla, ale ta galerie je tak rozsáhlá, že to ani nebude náročné," řekla novinářům místostarostka Příbrami Zorka Brožíková (ANO).

Po vynucené koronavirové pauze se v úterý otevře také Galerie Středočeského kraje. Lidé si budou moci prohlédnout prodlouženou výstavu Josef Svoboda - scénograf i nové expozice Alžběty Josefy, Jana Kubíčka, Petra Písaříka a Adély Součkové. Na počty návštěvníků budou dohlížet pokladní a produkční. Ředitelka galerie Jana Šorfová předpokládá, že návštěvnost se rozmělní a nebude nával. Poukázala na to, že řada lidí se bojí infekce, jiní zase možná dají přednost chatám a chalupám.
Vláda rozhodla, že od 3. května se mohou otevřít některé kulturní instituce v Královéhradeckém, Pardubickém, Karlovarském, Plzeňském, Libereckém a Středočeském kraji a v Praze. Povoleny ještě ani tam ale nejsou skupinové prohlídky. Každý návštěvník musí mít k dispozici 15 metrů čtverečních vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti, a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň dva metry, nejde-li o členy domácnosti. V ostatních krajích mohou lidé navštěvovat stále jen venkovní prostory kulturních institucí, může se přitom najednou využít nejvýše 20 procent kapacity.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz