18. 7. svátek má Drahomíra

Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech

12. února 2016   (16:26)
Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech
foto: pribram.cz

Na Monínci by chtěli jezdit až do Velikonoc.



Ve středních Čechách se lyžuje už jen ve dvou areálech, Monínci u Sedlce-Prčice a Chotouni u Prahy, provoz v Kvasejovicích na Příbramsku a na Šibeničním Vrchu poblíž Mnichovic u Prahy je přerušený, protože teploty nad nulou neumožňují výrobu sněhu. Podmínky pro lyžování se podle provozovatelů zlepšily, zasněžování plánují v nejbližších dnech.

Na svazích největšího středočeského lyžařského areálu Monínec leží 15 až 25 centimetrů sněhu, další dosněžování plánuje správce Jaroslav Krejčí už dnes v noci. Lidé jsou podle Krejčího spokojení, že je sjezdovka volnější a lyžaři mají na svahu dostatek prostoru. "Věřím, že budeme jezdit až do Velikonoc," uvedl Krejčí.

Lyžaři mohou vyjet také do Chotouně, kde jsou podle provozovatele Jiřího Vorla ideální podmínky a na sjezdovce leží přes půl metru sněhu. Ke zlepšení podmínek přispělo chladnější počasí, které má pokračovat i příští týden. "Doufám, že bychom i něco přisněžili," uvedl provozovatel.

Minulý týden byl zastaven provoz střediska v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice. Důvodem bylo oteplení a menší zásoby sněhu. Provozovatel Petr Kroužil dnes ČTK řekl, že pokud by výraznější ochlazení přišlo do konce února, ještě by se svah pokusil zasněžit, v březnu už provoz neplánuje. "Tím, že je areál relativně velký, je obtížnější ho zasněžit než menší sjezdovky," uvedl Kroužil.

Areál Šibeniční vrch na začátku února provoz omezil, funguje zde jen dětský vlek. Je to kvůli teplotám, kterém neklesají na několik dní pod bod mrazu, a nelze tedy vyrobit umělý sníh. Pokud přijde očekávané ochlazení, zasněžování by zde mělo podle provozovatele Jana Zenkla začít v úterý a příští víkend bude areál fungovat naplno.

Mimo provoz je v této sezoně příbramský lyžařský areál Padák. Rozhodlo o tom loni na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe kš








Další články

Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz