22. 7. svátek má Magdaléna




Ve středních Čechách se kvalita vody v přírodních koupalištích mírně zlepšila

27. srpna 2022   (17:50)
Ve středních Čechách se kvalita vody v přírodních koupalištích mírně zlepšila
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V Županovicích a Staré Živohošti by měli návštěvníci využívat po vykoupání sprchu, zvláště ti, kteří mají nějaké problémy s kožní vyrážkou nebo mají oslabenou imunitu.


Ve středních Čechách se mírně zlepšila voda ve Slapské přehradě na Benešovsku. Hygienici tam hodnotí kvalitu vody stupněm číslo dvě na pětibodové škále, před týdnem byla o stupeň horší. Jde tedy o vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. V příbramské části Slap zůstává kvalita vody na třetím stupni, byť i tam se trochu zlepšila, řekl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.

"V Županovicích a Staré Živohošti je nadále trojka, návštěvníci by tam měli využívat po vykoupání sprchu, zvláště ti, kteří mají nějaké problémy s kožní vyrážkou nebo mají oslabenou imunitu. Naopak v části benešovské, tedy v Měříně, Nové Rabyni a Nové Živohošti, se voda zlepšila a platí tam dvojka," uvedl Mandík.
Zlepšení se podle něj dalo čekat, protože celý minulý víkend bylo chladno a pršelo. V příbramské části Slapské přehrady se ale kvalita vody přesto moc nezměnila. "Kdybych to měl hodnotit podle obsahu sinic, tak je tam snížení, nicméně pořád je to v rozpětí, kdy vodu hodnotíme trojkou," dodal Mandík.
Hygienici tento týden kontrolovali kvalitu vody jen v oblastech, kde minulý týden byly horší výsledky. Zjistili, že například v jezeře Ostrá na Nymbursku se situace nezměnila a platí tam nadále třetí stupeň. Výsledky měření krajští hygienici zveřejňují průběžně na svém webu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz