13. 2. svátek má Věnceslav




Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic

4. srpna 2021   (08:08)
Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic
foto: ilustr/ČTK

Volby se uskuteční 8. a 9. října.


Ve Středočeském kraji podalo kandidátky do letošních sněmovních voleb 18 uskupení. Je to o osm méně než při minulých volbách před čtyřmi lety. ČTK o tom informovala Helena Frintová z krajského úřadu. Politické strany, hnutí a jejich koalice měly včera poslední šanci přihlásit se do voleb, lhůta uplynula v 16:00.

Krajský úřad musí nyní zkontrolovat, zda strany a hnutí splnily všechny náležitosti požadované volebním zákonem. Bezchybné kandidátky zaregistruje 20. srpna. Volby se uskuteční 8. a 9. října.
V nejlidnatějším kraji měl původně kandidovat premiér a lídr ANO Andrej Babiš, nakonec však povede kandidátku v Ústeckém kraji, kde se střetne s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Babiše v čele středočeské kandidátky nahradí vicepremiér Karel Havlíček. Utká se mimo jiné s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem, šéfem Starostů a lídrem společné kandidátky Pirátů a STAN Vítem Rakušanem nebo předsedou středočeské ODS Janem Skopečkem, který je lídrem koalice SPOLU.
Komunisté si do čela kandidátky vybrali stejně jako minule poslance Stanislava Grospiče, volební jedničkou SPD má být poslanec Radek Rozvoral a kandidátku Přísahy povede první místopředseda tohoto hnutí Tomáš Sochr.

Své lídry oznámily i další strany. V čele kandidátky Trikolory Svobodných Soukromníků bude soudní tlumočnice a podnikatelka Natálie Vachatová, hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu povede majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček a Zelené spolupředsedkyně strany a starostka Mníšku pod Brdy u Prahy Magdalena Davis.
Ve volbách do Sněmovny v roce 2017 ve středních Čechách zvítězilo hnutí ANO se ziskem 28,7 procenta hlasů, a obhájilo tak první místo z předchozích voleb v roce 2013. Druzí byli občanští demokraté s 12,9 procenta a třetí Piráty volilo 12,1 procenta lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Napadení učitelky v Nečíni: policie vyšetřuje incident mezi žákem a dospělou osobou Na základní škole v Nečíni došlo v pátek 13. února k incidentu, při kterém měl žák … AKTUÁLNĚ Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Rožmitálští vedoucí se vzdělávali na krajském semináři rybářských kroužků Zástupci rybářského kroužku z Rožmitálu pod Třemšínem nechyběli na krajském semináři … Nepřehlédněte Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete  na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráze natankujete na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,91 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend! Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od … Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše … Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se … Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se … Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz