5. 4. svátek má Miroslava

Ve středních Čechách roste zájem o pobytové i příměstské tábory

30. května 2016   (15:30)
Ve středních Čechách roste zájem o pobytové i příměstské tábory

Minulý rok se táborů zúčastnilo 22 tisíc dětí.



Zájem o středočeské dětské tábory dál roste, a to nejen o pobytové, ale i příměstské. Řada z nich už má zcela obsazenou kapacitu. ČTK to zjistila u pořadatelů táborů. Loni se podle hygieniků táborů a dalších podobných akcí v regionu zúčastnilo téměř 22.000 dětí, pět let před tím jich bylo o zhruba 3000 méně.

Nejvíce táborů se koná na Příbramsku, Benešovsku, Rakovnicku, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku. Minulý rok pořadatelé nahlásili hygienikům přes 220 táborů, čísla pro letošek budou mít hygienici k dispozici na začátku června. ČTK to řekla vedoucí odboru hygieny dětí a mladistvých středočeské hygienické stanice Jana Tomicová.

Vyšší zájem o tábory letos pozorují například v Domě dětí a mládeže Mělník, kde pořádají celkem jedenáct táborů, z toho pět výjezdových. Kromě jednoho mají všechny plno. Zúčastní se jich na 350 dětí. "Letos jsme neuspokojili všechny zájemce," řekla ČTK ředitelka domova Helena Jiráčková. Podle ní ještě v zimě přidali jeden tábor navíc, na další rozšíření akcí se nedostávají kvalifikovaní pedagogové volného času.

V nabídce jsou například turistický tábor, tábor na téma stroj času nebo trampování. Zájem je také o tábor určený speciálně dívkám, který je zaměřený na zdravý životní styl, sport, výživu a třeba i zdravé líčení.

Naplněné jsou i příměstské tábory, které se konají ve všední dny. Většinou mají sportovní zaměření, ale děti se s nimi podívají i do okolí, například na hrady, zámky nebo do zoo. V rámci kreativního tábora se děti vedle tvoření dostanou do muzeí i výrobny svíček, zajímavostí je hudebně-anglický tábor.

Starší děti mají podle ředitelky zájem spíše o zimní tábory, pro příští rok zvažuje Dům dětí a mládeže Mělník organizaci tábora zaměřeného na vysokohorskou turistiku.
Nárůst zájmu v posledních letech eviduje i kladenské středisko volného času Labyrint. Zatímco dříve se stávalo, že byl některý z táborů pro nedostatek zájmu zrušený, v posledních letech se to neděje. Nyní už má část pořádaných táborů plno, přihlášeno je přes 510 dětí a toto číslo podle zástupkyně ředitelky Evy Bezouškové ještě stoupne.

Nejrychleji byl zaplněný tábor pro rodiče a děti v Libušíně u Kladna a také pětidenní tábor pro nejmenší, kam mohou jet už pětileté děti. Letošní novinkou je například putovní tábor z Karlových Varů do Kladna spojený se sjezdem řeky a lezením. Speciální bude i výměnný tábor, kdy české děti vyjedou do Německa a německé do ČR. Pořadatelé letních táborů se podle Bezouškové s žádnými komplikacemi nepotýkají, účastníci táborů se vrací i jako instruktoři. "Většinou jezdí ustálené kolektivy vedoucích," dodala zástupkyně ředitelky.

Ze dvou třetin obsazeno už mají také na letním táboře u břehu Sázavy poblíž Kounic na Kutnohorsku, který pořádá občanské sdružení Familík. Letošním tématem jsou upíři, děti se zde ale setkají i se zahraničními lektory a tedy angličtinou. "Nyní ještě čekáme na ten největší přihláškový boom," řekla ČTK vedoucí tábora Petra Hanzlíková. Kapacita tábora je sto dětí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: sbe dvd








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz