28. 6. svátek má Lubomír

Ve středních Čechách roste oblíbenost dětských táborů

24. května 2015   (15:08)
Ve středních Čechách roste oblíbenost dětských táborů
foto: sxc

Loni se táborů v kraji zúčastnilo asi 20 tisíc dětí.



Ve středních Čechách přibývá dětí, které se o letních prázdninách vydají na dětský tábor. Loni se jich dětských táborů a pobytů v kraji zúčastnilo kolem 20.000, nejvíce na Příbramsku, Benešovsku a Rakovnicku. Kapacity letošních táborů jsou už téměř naplněné, začínají na ně jezdit už děti kolem pěti let. ČTK to řekli pořadatelé táborů.

Táborová tradice se podle vedoucí odboru hygieny dětí a mladistvých středočeské hygienické stanice Jany Tomicové do středních Čech vrací. Loni bylo v kraji nahlášeno 210 táborů a desítky dalších pobytových akcí pro děti. Podle ní se zvýšil počet akcí i dětí, které se jich účastní. "Nejvíce táborů směřuje do okresů Benešov, Příbram a Rakovník. Hodně táborů je také na Kutnohorsku a jejich počet narůstá i v okrese Mladá Boleslav," řekla ČTK.

Podle Lenky Kubištové z občanského sdružení Kazimírka, které pořádá příměstské tábory v Kolíně, už na tábory začínají jezdit i pětileté děti. "Co je novinkou, a je to hodně žádané, je Můj první tábor. Je to na týden pro děti ve věku pět až osm let a jedou na tábor poprvé," uvedla. Tyto děti jezdí na tábory v jednom turnusu spolu se staršími, mají pouze mírně upravený program. "Zažívají tak stejné táborové prostředí jako ostatní a vidí, jaké to je," řekla Kubištová. Všechny pobytové i příměstské tábory už má téměř obsazené. Cena se oproti loňsku nezměnila, za dvoutýdenní pobytový tábor rodiče zaplatí 4350 korun.

Na letním táboře u břehu Sázavy poblíž Kounic na Kutnohorsku, který pořádá občanské sdružení Familík, mají ještě asi deset volných míst z celkové kapacity 70 dětí. Je to klasický tábor včetně etapové hry, jejíž téma se děti dozvědí až na začátku pobytu. Podle vedoucí tábora Petry Hanzlíkové se dnes některé děti chtějí hlavně bavit a nechtějí se řídit daným programem. "Dnešním trendem jsou spíše moderní zážitky, ale pokud už sem dítě přijede, většinou ho program chytne," řekla ČTK vedoucí.

Hlavní vedoucí tábora Drahňovice Josef Matějíček také potvrzuje, že pokud už se jednou dítě klasického tábora zúčastní, obvykle se za rok vrací. I to byl důvod, proč po několika letech obnovil tábor pořádaný nedaleko Českého Šternberka zaměřený na klasické tábornické dovednosti.
Zatímco loni to byl tábor pro desítku dětí, letos je kapacita čtyřnásobná a už více než z poloviny obsazená. "Kromě toho, že jsou pro nás konkurencí různé zážitkové tábory, často narážíme i na strach rodičů, že bude dítě daleko od domova a na moc dlouhou dobu," uvedl vedoucí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn sbe kš








Další články

Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz