10. 6. svátek má Gita

Ve středních Čechách místy sněžilo, u Obecnice havaroval autobus

31. března 2015   (13:48)
Ve středních Čechách místy sněžilo, u Obecnice havaroval autobus
foto: pribram.cz

Nehoda se obešla bez zranění.



Na některých místech středních Čech dnes ráno sněžilo nebo padal déšť se sněhem, silnice jsou ale sjízdné. Silný vítr se už proti situaci, která byla v pondělí, uklidnil. Policisté nemuseli vyjíždět k závažnějším nehodám, zjistila ČTK.

Sněžení bylo ráno hlášeno na Mělnicku, Mladoboleslavsku, Benešovsku, Příbramsku a v okolí Prahy a také na dálnicích D1 a D5, strakonické silnici R4 a na Pražském okruhu. Na Berounsku, Kladensku a Rakovnicku místy ležel na silnicích rozbředlý sníh.

"Přeháňky, sníh, déšť. Všechno je ale sjízdné," řekl ČTK kolem 09:00 pracovník dispečinku silničářů pro Kladensko, Berounsko, Rakovnicko a Prahu-západ. V terénu je podle něj jeden sypač. "Máme teď jen jedno vozidlo na Zbraslavicku na kontrole vozovek, kde začalo sněžit, jinak venku nic nemáme," vyjádřil se podobně dispečer pro Kolínsko, Kutnohorsko, Nymbursko a Prahu-východ.

Policie nezaznamenala na silnicích větší problémy. "Nemáme hlášenou žádnou závažnou situaci nebo nějaké dopravní komplikace," uvedl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. U Obecnice na Příbramsku ráno zapadl autobus do příkopu, hasiči vyprošťovali 18 cestujících. Podle mluvčího krajských hasičů Ladislava Holomčíka se nehoda obešla bez zranění. "Cestující odvezl náhradní autobus," uvedl mluvčí.

Holomčík poukázal na to, že vítr se proti situaci, která byla v pondělí, utišil. Za celé pondělí vyjížděli hasiči v regionu ke 132 událostem, z toho 112 se týkalo technické pomoci. "Především to bylo odstraňování padlých a polámaných stromů," uvedl. Od půlnoci do dnešního rána měli hasiči pouze pět výjezdů a ani jeden už nesouvisel s větrem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz