25. 1. svátek má Miloš

Ve středních Čechách jsou v provozu všechny zimní areály, podmínky mají výborné

16. ledna 2025   (14:30)
Ve středních Čechách jsou v provozu všechny zimní areály, podmínky mají výborné
foto: Areál Monínec / FB

Na většině míst je až metr technického sněhu, nově se otevřel i areál v Kvasejovicích na Příbramsku. Provozovatelé si pochvalují kvalitu sjezdovek i slušnou návštěvnost.


Ve středních Čechách jsou v provozu všechny čtyři lyžařské areály, podmínky mají výborné, na většině míst je kolem metru technického sněhu. Ve středu otevřel i areál v Kvasejovicích na Příbramsku. Na Monínci u Sedlce-Prčice je od středy v provozu i dolní část areálu. Návštěvnost si provozovatelé středisek pochvalují, vyplynulo z jejich vyjádření.

Na Monínci mají lyžaři k dispozici 75 až 105 centimetrů sněhu, díky mrazivým teplotám mohli dosněžit i dolní část. "Rozšířené už to je skoro na 90 procent toho, co můžeme, ještě dosněžíme, aby byl všude metr sněhu, podmínky jsou skvělé," řekl dnes ředitel areálu Jaroslav Krejčí.

Dostatek sněhu mají i na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. "Lepší sezona snad být nemůže, máme metr sněhu, návštěvnost není extrémní, je tak akorát, jsme spokojeni," řekl ředitel areálu Jan Zenkl. Další zasněžování nyní neplánuje.
Na Monínci mají lyžaři k dispozici 75 až 105 …
foto: Areál Monínec / FB
Podmínky i návštěvnost si pochvalují i v Chotouni u Prahy, kde je kolem metru sněhu. "Když je nad nulou, je to mírně naměklé, ale pod tím je metr technického sněhu, ten to drží, kvalita je hodně slušná," uvedl provozovatel areálu Jan Němeček.

V Kvasejovicích začali se zasněžováním minulý víkend. V provozu je celá dlouhá turistická sjezdovka a školička, na svahu je nyní 40 centimetrů sněhu. "Rádi bychom tam dostali metr sněhu, z pátka na sobotu možná ještě něco přivyrobíme," uzavřel provozovatel areálu Petr Kroužil. Areál je v provozu denně od 9:00 do 19:00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu … Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně … Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz