23. 10. svátek má Teodor
Ve středních Čechách do března přibylo 3044 obyvatel, na Příbramsku byl zaznamenán pokles

12. června 2020   (10:14)
Ve středních Čechách do března přibylo 3044 obyvatel, na Příbramsku byl zaznamenán pokles
foto: pribram.cz

V kraji rostl počet obyvatel v prvním čtvrtletí letošního roku ve všech okresech s výjimkou Příbramska, kde celkově ubylo 24 obyvatel.


Ve středních Čechách v 1. čtvrtletí přibylo meziročně 3044 obyvatel, zůstávají nejlidnatějším krajem a též krajem s nejvyšším nárůstem počtu obyvatel. Důvodem jsou především lidé, kteří se do regionu přistěhovali. Celkový přírůstek ale byl oproti minulému roku zhruba o čtvrtinu menší. Na konci března zde žilo 1,388.185 lidí. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Do regionu se přistěhovalo 3180 lidí, ale oproti 1. čtvrtletí 2019 byl počet přistěhovalých nižší, podle statistiků je to důsledek poklesu stěhování ze zahraničí. Důvodem může být pandemie koronaviru. Přirozenou změnou ubylo ve středních Čechách 136 obyvatel. Meziročně, o 104, klesl počet narozených dětí, narodilo se jich 3461. Méně bylo i sňatků a rozvodů.
Nejvíce lidí přibylo v okrese Praha-východ, a to 1031, jde také o nejlidnatější středočeský okres. Následovala Praha-západ s 567 novými obyvateli. "Jedná se o okresy v zázemí Prahy, které dlouhodobě zaznamenávají vysoké přírůstky stěhováním. Počet přistěhovalých osob byl výrazně nejvyšší ve srovnání s ostatními okresy," uvedli statistici.
V kraji rostl počet obyvatel v prvním čtvrtletí letošního roku ve všech okresech s výjimkou Příbramska, kde celkově ubylo 24 obyvatel. Pouze u tří okresů převážil počet živě narozených nad zemřelými, a to v okresech Praha-západ, Praha-východ a Beroun.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČSÚ_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz