Ve středních Čechách a na jižní Moravě teploty odpoledne místy překočí 31 stupňů
18. června 2024 (13:30)
V Praze, středních Čechách a na jižní Moravě dnes odpoledne teploty místy překročí 31 stupňů Celsia. Ve středu bude tropické počasí panovat na většině Moravy a Slezska, teploty se tam přiblíží 33 stupňům. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal kvůli vysokým teplotám pro tyto regiony výstrahu.
V pondělí naměřili tropickou třicítku na jediném místě v Česku - stanice Husinec-Řež u Prahy zaznamenala 30,4 stupně Celsia. "Dnes bude míst s třicítkou mnohem více, zejména ve středních Čechách, v Praze a na jižní Moravě. Slunečního svitu se dnes dočkáme v hojné míře, pršet téměř nebude, jen výjimečně se vyskytnou přeháňky nebo bouřky, nejspíše jen na severozápadě a severu území," napsali meteorologové na svém facebookovém profilu.
Noc na středu bude teplá, na Moravě může být někde i tropická, to znamená, že teplota tam neklesne pod 20 stupňů. Ve středu budou nejvyšší teploty podobné těm dnešním, na jižní Moravě a pravděpodobně i na Ostravsku se maxima budou blížit 33 stupňům Celsia. Naopak na severu a severozápadě Čech bude jen kolem 24 stupňů, také se tam častěji objeví mraky a déšť. Odpoledne mohou do severní části Moravy a do Slezska dorazit bouřky.
Vedra znamenají pro lidský organismus vysokou zátěž, hrozí přehřátí a dehydratace. Lidé by měli pít víc neslazených nealkoholických nápojů, omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách a nenechávat děti ani zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMU
autor: Jakub Pečenka
Související
•Jeden z nejníže položených úplňků bude vidět z pátku na sobotu
•Na Příbramsku je dnes vysoká aktivita komárů
•Česko čekají do pátku tropické teploty a bouřky, na víkend se mírně ochladí
Další články
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu.
Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve
Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském …
Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků
Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným …
AKTUÁLNĚ
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE





