20. 4. svátek má Marcela




Ve Starém Rožmitále se vydáte po místech, kde bývaly hospody

14. září 2023   (14:30)
Ve Starém Rožmitále se vydáte po místech, kde bývaly hospody
foto: Podbrdské muzeum

Komentovanou procházku po hospodách s pojízdnou nabídkou alko i nealko sortimentu pořádá Podbrdské muzeum v sobotu 16. září.


Podbrdské muzeum pořádá další procházku po bývalých místních hospodách. V sobotu 16. září pokračuje exkurzí ve Starém Rožmitále. „Projdeme šest míst, kde se dříve nacházely hospody, poslechneme si historické údaje i hospodské příběhy,“ přibližuje akci Podbrdské muzeum.

Průvodci po rožmitálských lokálech budou Jana Šimková a Miloslav Pešta, nebude chybět pojízdné alko i nealko občerstvení Klárky Sadílkové, preclíky a harmonikář Jirka Zrno. Sraz účastníků je na parkovišti u autobusového nádraží ve 14.00 hodin. První zastávku Na Letné najdete v Rybově 48. Trasa dlouhá přibližně dva kilometru vede do cílové Hospůdky U Náhonu, vstupné se neplatí.
Až do konce září můžete sami absolvovat vycházku Po stopách prvorepublikových hospod. Na patnácti zastaveních na místech bývalých pohostinství najdete informace a historické fotografie. Mapa všech míst je k vyzvednutí v Podbrdském muzeu a v informačním centru v Rožmitále pod Třemšínem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Město navrhuje odepsat přes  769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve … POLITIKA Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz