25. 6. svátek má Ivan

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony

FOTOGALERIE
26. května 2019   (07:07)

Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů


Farní kostel Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále je nejstarší památkou města Rožmitálu pod Třemšínem, dominantou Starého Rožmitálu a spolu s bránou, farou a kaplankou také chráněnou kulturní památkou. Páteční noc se stalo toto místo součástí Noci kostelů a místem, kde jste se mohli dozvědět nejen řadu zajímavostí z historie, ale poslechnout si Třemšínská kvítka. Večerní program byl doplněn vystoupením dětí ve zpodobnění nadčasového příběhu z Bible „O milosrdném Samaritánovi" i liturgickým tancem děvčat. Zajímavé bylo i komponované pásmo mluveného slova a varhanní improvizace.

Na sousední faře byla připravena ochutnávka mešních vín, na zahradě hořel oheň, kde se opékaly buřty a stoly byly plné nejen nejrůznějších zákusků k vínu, ale i jiných dobrot. Zájemci, kteří dorazili ještě v době zapadajícího slunce měli možnost obohatit svůj dojem krásnou vyhlídkou z kostelní věže nebo si zblízka prohlédnout kostelní zvony, jejichž hlas se nesl krajem v páteční podvečer, kdy noc patřila řadě kostelů v České republice. Pro řadu návštěvníků tak tato noc byla zajímavým kulturním zážitkem. K akci se přihlásilo celkem 1640 kostelů a modliteben po celém území naší země a v každém jste mohli vybírat z podobně bohatého programu.

Farní kostel Povýšení sv. Kříže …

Fotogalerie

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony () Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (1) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (2) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (3) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (4) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (5) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (6) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (7) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (8) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (9) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (10) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (11) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (12) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (13) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (14) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (15) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (16) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (17) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (18) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (19) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (20) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (21) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (22) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (23) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (24) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (25) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (26) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (27) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (28) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (29) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (30) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (31) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (32) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (33) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (34) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (35) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (36) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (37) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (38) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (39) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (40) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (41) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (42) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (43) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (44) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (45) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (46) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (47) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (48) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (49) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (50) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (51) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (52) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (53) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (54) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (55) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (56) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (57) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (58)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz