23. 10. svátek má Teodor

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony

FOTOGALERIE
26. května 2019   (07:07)

Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů


Farní kostel Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále je nejstarší památkou města Rožmitálu pod Třemšínem, dominantou Starého Rožmitálu a spolu s bránou, farou a kaplankou také chráněnou kulturní památkou. Páteční noc se stalo toto místo součástí Noci kostelů a místem, kde jste se mohli dozvědět nejen řadu zajímavostí z historie, ale poslechnout si Třemšínská kvítka. Večerní program byl doplněn vystoupením dětí ve zpodobnění nadčasového příběhu z Bible „O milosrdném Samaritánovi" i liturgickým tancem děvčat. Zajímavé bylo i komponované pásmo mluveného slova a varhanní improvizace.

Na sousední faře byla připravena ochutnávka mešních vín, na zahradě hořel oheň, kde se opékaly buřty a stoly byly plné nejen nejrůznějších zákusků k vínu, ale i jiných dobrot. Zájemci, kteří dorazili ještě v době zapadajícího slunce měli možnost obohatit svůj dojem krásnou vyhlídkou z kostelní věže nebo si zblízka prohlédnout kostelní zvony, jejichž hlas se nesl krajem v páteční podvečer, kdy noc patřila řadě kostelů v České republice. Pro řadu návštěvníků tak tato noc byla zajímavým kulturním zážitkem. K akci se přihlásilo celkem 1640 kostelů a modliteben po celém území naší země a v každém jste mohli vybírat z podobně bohatého programu.

Farní kostel Povýšení sv. Kříže …

Fotogalerie

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony () Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (1) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (2) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (3) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (4) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (5) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (6) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (7) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (8) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (9) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (10) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (11) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (12) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (13) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (14) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (15) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (16) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (17) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (18) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (19) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (20) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (21) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (22) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (23) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (24) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (25) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (26) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (27) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (28) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (29) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (30) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (31) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (32) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (33) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (34) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (35) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (36) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (37) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (38) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (39) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (40) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (41) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (42) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (43) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (44) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (45) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (46) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (47) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (48) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (49) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (50) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (51) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (52) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (53) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (54) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (55) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (56) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (57) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (58)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35) Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Úpravou parkovacích zón budou zvýhodněni občané města oproti dojíždějícím 22. října 2019   (11:16) 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Přijďte oslavit toto výročí na některou z pořádaných akcí v nadcházejících týdnech 22. října 2019   (09:16) Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Právě probíhá montáž konstrukce, která by měla zlepšit prašnost a hlučnost v okolí dolu Skoupý 22. října 2019   (06:26) Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Dvě jednotky hasičů povolal operační důstojník do ulice Boženy Němcové. 21. října 2019   (20:05) Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Parkoviště u páteřní cyklostezky se stalo odpočinkovým místem pro řidiče kamionů. Vzhledem k chybějícím odpadkovým košům a toaletám je v okolí nepořádek 21. října 2019   (19:05) Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Dle vyjádření provozovatele hotelu byly prošlé suroviny v chladničkách určeny k likvidaci. 21. října 2019   (16:28) Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun 21. října 2019   (15:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz