25. 8. svátek má Radim

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony

FOTOGALERIE
26. května 2019   (07:07)

Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů


Farní kostel Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále je nejstarší památkou města Rožmitálu pod Třemšínem, dominantou Starého Rožmitálu a spolu s bránou, farou a kaplankou také chráněnou kulturní památkou. Páteční noc se stalo toto místo součástí Noci kostelů a místem, kde jste se mohli dozvědět nejen řadu zajímavostí z historie, ale poslechnout si Třemšínská kvítka. Večerní program byl doplněn vystoupením dětí ve zpodobnění nadčasového příběhu z Bible „O milosrdném Samaritánovi" i liturgickým tancem děvčat. Zajímavé bylo i komponované pásmo mluveného slova a varhanní improvizace.

Na sousední faře byla připravena ochutnávka mešních vín, na zahradě hořel oheň, kde se opékaly buřty a stoly byly plné nejen nejrůznějších zákusků k vínu, ale i jiných dobrot. Zájemci, kteří dorazili ještě v době zapadajícího slunce měli možnost obohatit svůj dojem krásnou vyhlídkou z kostelní věže nebo si zblízka prohlédnout kostelní zvony, jejichž hlas se nesl krajem v páteční podvečer, kdy noc patřila řadě kostelů v České republice. Pro řadu návštěvníků tak tato noc byla zajímavým kulturním zážitkem. K akci se přihlásilo celkem 1640 kostelů a modliteben po celém území naší země a v každém jste mohli vybírat z podobně bohatého programu.

Farní kostel Povýšení sv. Kříže …

Fotogalerie

Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony () Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (1) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (2) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (3) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (4) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (5) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (6) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (7) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (8) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (9) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (10) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (11) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (12) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (13) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (14) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (15) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (16) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (17) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (18) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (19) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (20) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (21) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (22) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (23) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (24) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (25) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (26) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (27) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (28) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (29) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (30) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (31) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (32) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (33) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (34) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (35) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (36) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (37) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (38) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (39) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (40) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (41) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (42) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (43) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (44) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (45) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (46) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (47) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (48) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (49) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (50) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (51) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (52) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (53) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (54) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (55) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (56) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (57) Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony (58)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Po nehodě auta s motorkářem kolabuje doprava na Strakonické Ve směru na Strakonice očekávejte zdržení 25. srpna 2019   (19:02) Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Vánoce se nezadržitelně blíží, v Příbrami se začínají prodávat ozdoby Zatímco mnozí z nás tráví letní odpoledne u vody, v příbramském obchodě vybalují vánoční sortiment. 25. srpna 2019   (15:35) Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Aktuálně: Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na dálnici D4, v místě přistál vrtulník Z místa je hlášen větší počet zraněných osob 25. srpna 2019   (12:12) AKTUALIZOVÁNO Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí Nádraží v Rožmitále zaplnily davy lidí V sobotu 24. srpna proběhla kulturní akce spojená s oslavou 120. výročí JPO 2 Rožmitál pod Třemšínem. 25. srpna 2019   (11:31) Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Úspěšní angličtináři si v září přijdou pro certifikát Zkoušky Cambridge English proběhly v Příbrami letos potřetí, za tu dobu v Příbrami získalo certifikáty na 150 úspěšných absolventů 25. srpna 2019   (09:23) Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech Severočeši, kteří usilovali o poháry, byli rozneseni na kopytech 1.FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0) V sobotu 24. srpna přivítala v 7. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu Jablonec. 25. srpna 2019   (06:55) Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz