27. 3. svátek má Dita




Ve skladu hmotných rezerv v Sedlčanech je osm milionů stříkaček, jehly dorazí v březnu

20. února 2021   (09:00)
Ve skladu hmotných rezerv v Sedlčanech je osm milionů stříkaček, jehly dorazí v březnu
foto: pribram.cz

Šest milionů stříkaček dodala firma Chirana ze Slovenska, dva miliony jsou od českého výrobce Medilab.


Správa státních hmotných rezerv (SSHR) má již ve svém skladu v Sedlčanech na Příbramsku osm milionů injekčních stříkaček, které nakupuje jako rezervu pro očkování proti koronaviru. Na jehly zatím čeká, první dodávka přijde začátkem března. Celkově by měla mít správa 11 milionů jehel a 11 milionů stříkaček, řekl novinářům předseda SSHR Pavel Švagr. Podle něj jde o železnou rezervní zásobu pro případ, že by byl stříkaček a jehel nedostatek.

Šest milionů stříkaček dodala firma Chirana ze Slovenska, dva miliony jsou od českého výrobce Medilab. Počátkem března má SSHR převzít kolem dvou milionů jehel a do začátku května dalších devět milionů. Kromě toho má už ve skladu 800.000 jehel a 800.000 stříkaček na ředění očkovací látky a 16.000 vaků s roztokem na ředění.
V ČR jsou k dispozici vakcíny od tří firem – Pfizer/BionTech, Moderny a AstraZeneca. Od loňského 27. prosince, kdy se začalo proti novému koronaviru očkovat, dostalo obě potřebné dávky vakcíny zhruba 198.000 lidí. Zdravotníci dosud aplikovali téměř 520.000 dávek vakcíny.
Vláda čelí kritice opozice za pomalé tempo očkování. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která včera sklad SSHR v Sedlčanech navštívila, je ale přesvědčena o tom, že se situace brzy zlepší. "Věřím, že v dohledné době budeme mít vakcín dostatek," řekla novinářům.

Se Švagrem dnes mimo jiné probírala možnost vybudovat nový centrální sklad SSHR, který by odpovídal moderním trendům. Nyní správa skladuje ochranné pomůcky na osmi místech v ČR.
Se Švagrem dnes mimo jiné probírala možnost …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz