21. 7. svátek má Vítězslav




Ve hvožďanském špejcharu oslaví jaro hudbou, divadlem a trhem s autorskou tvorbou

12. dubna 2025   (13:30)
Ve hvožďanském špejcharu oslaví jaro hudbou, divadlem a trhem s autorskou tvorbou
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Součástí akce, která se ve Hvožďanech na Příbramsku koná v sobotu 12. dubna, budou i tvůrčí dílny, koňské projížďky a další program pro širokou veřejnost.


V sobotu 12. dubna se areál špejcharu ve Hvožďanech stane dějištěm pestrého společensko-kulturního programu. Od 14.00 do 18.00 se zde uskuteční akce Oslava jara na špejcharu, otevřeny budou také vnitřní expozice.


Během odpoledne můžete navštívit trh s autorskou tvorbou, zapojit se do tvoření ve výtvarné dílně, sledovat interaktivní divadlo či hudební pásmo. K tvůrčím činnostem vybídne i dřevodílna, malování na obličej, ke sportovnějším zase lukostřelba a projížďky na koních. Chybět nebude oheň a občerstvení.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout expozice Hvožďansko, Muzeum seker a ručního nářadí a Hasičské muzeum. Na sobotu připadá i den otevřených dveří na Zíbově mlýně.
Po rekonstrukci přivítal hvožďanský špejchar první návštěvníky v září 2020. Objekt je součástí gotické tvrze, v sezonně je přístupný v pravidelné otevírací době. V červnu a září můžete muzeum navštívit od soboty do neděle, během letních prázdnin pak od úterý do neděle, vždy mezi 10.00 a 16.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz