Ve fotbalové lize pokračují boje o záchranu, Příbrami hrozí sestup
15. května 2021 (06:46)
Ve 32. kole první fotbalové ligy budou pokračovat boje o záchranu. K již jistě sestupující Opavě se mohou přidat Brno a Příbram, ale jen za předpokladu, že získají méně bodů než Teplice a Severočeši zároveň porazí České Budějovice. Definitivu historické účasti v pohárech může za určitých okolností získat čtvrtý tým tabulky Slovácko.
Poslední Opava před týdnem jako první sestoupila a nyní mohou být známy i zbylé dva sestupující týmy. Příbram ztratí naději na záchranu, pokud nezvítězí a Teplice zároveň porazí České Budějovice. Totéž platí pro brněnskou Zbrojovku, která se v předehrávce představila na hřišti šestého Liberce. O sestupu obou celků ještě nemůže být jasno po jejich zápasech, ale případně až v neděli.
Příbram dnes přivítá rozjetý Jablonec, který 11 kol po sobě neprohrál, přesto ještě boj o záchranu nevzdala. "Čeká nás velmi náročný soupeř, Jablonec je ve formě. Ale my se nemůžeme dívat na to, s kým hrajeme. Stále se dá hrát o to, co tady všichni chceme," řekl příbramský trenér Jozef Valachovič.
Jablonec v boji o druhé místo nebere nic než tři body. Příbram porazil ve čtyřech z posledních pěti ligových duelů. "Domácí mají motivaci, budou bojovat. Samozřejmě tabulku vidíme, ale jsou před námi ještě tři zápasy. Musíme koukat hlavně na sebe, abychom udělali co nejvíce bodů," prohlásil kouč Petr Rada, který Příbram v minulosti vedl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna?
Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika …
ZAJÍMAVOSTI
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE





