13. 6. svátek má Antonín

Ve čtvrtek vypukne další Bednění

17. září 2015   (15:31)
Ve čtvrtek vypukne další Bednění
foto: pribram.cz

Akce se snaží představit aktivity nízkoprahového klubu Bedna.



Ve čtvrtek 24. září od 14 hodin budou mít občané města Příbram možnost zúčastnit se na sídlišti Křižák kulturně zábavného odpoledne s názvem Bednění 2015. Akci organizuje zařízení pro děti a mládež Bedna neziskové organizace Ponton v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů.

Akce Bednění nízkoprahového klubu Bedna se v Příbrami koná letos již počtvrté. Jejím cílem je podpořit kulturní život dětí a mladých lidí, pro které je běžná kulturní nabídka města nedostupná nebo mají specifické zájmy. „Děti a mladí lidé tráví často svůj volný čas pasivně, chybí jim pravidelná zájmová činnost, nemají motivaci ke smysluplným činnostem, nemají pozitivní vzory nebo mají nedostatečné podněty a zkušenosti s kulturními zážitky. Přitom kulturní seberealizace pozitivně ovlivňuje průběh dospívání a budoucí život těchto mladých lidí. A právě možnost seberealizace chceme skrze Bednění zprostředkovat,“ říká koordinátorka projektu Bc. Magdalena Kočová.

Odpolední Bednění je však určené i široké veřejnosti. Letošní ročník je jedinečný tím, že se zaměřil na pestrou a mladou pouliční kulturu. Na programu proto bude tvůrčí workshop ve streetdance a pouliční divadlo reprezentované workshopem, který bude věnovaný cirkus art. Doprovodný program bude zahrnovat soutěže dvojic na tanečních podložkách, výrobu vlastních ozdobných placek, dočasné airbrush tetování, pouliční malbu křídami a stolní fotbálek. Na programu bude i výtvarná soutěž „Nakresli své přání“. Soutěžící budou výtvarně ztvárňovat to, čeho by chtěli dosáhnout, po čem touží a co si přejí. Mladí se tak budou moci nejen naučit něco nového, ale ukázat veřejnosti i to, čím žijí, co je baví a v čem jsou dobří.

Akce Bednění je uskutečněna v rámci tzv. Týdne nízkoprahových klubů, kdy se po celé republice otevírají nízkoprahová zařízení pro děti a mládež veřejnosti. Návštěvníci tedy budou mít možnost po celou dobu akce nahlédnout do prostor NZDM Bedna, dozvědět se více o jejím fungování a popovídat si s pracovníky.

„Na Bednění, které se koná pod záštitou starosty města Jindřicha Vařeky, rádi uvítáme co nejvíce lidí. Vstup je zdarma, a to i díky finanční podpoře Města Příbram. Přijďte se pobavit, inspirovat a podpořit mladé lidi v umění. O netradiční zážitek bude jistě postaráno,“ doplňuje pozvánku pracovnice NZDM Bedna Kamila Zelená.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: NZDM Bedna
autor: red








Další články

Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici … NEPŘEHLÉDNĚTE Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických … AKTUÁLNĚ V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město … KULTURA Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné … FOTO Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč … DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz