29. 6. svátek má Petr a Pavel

Ve čtvrtek přibylo přes 3600 případů covidu, opět nejvíc od konce dubna

22. října 2021   (09:17)
Ve čtvrtek přibylo přes 3600 případů covidu, opět nejvíc od konce dubna
foto: ilustr/pixabay

Stejně prudce se zvyšují počty hospitalizovaných s covidem-19. Ke čtvrtku vystoupaly na 771 lidí.


Denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku potřetí v tomto týdnu dosáhl nejvyšší hodnoty od konce dubna. Ve čtvrtek přibylo 3638 nakažených, což je o 2102 více než před týdnem. Na rekord od letošního 20. dubna, kdy nárůst činil přes 3800 případů, počty nově nakažených vystoupaly v úterý s 3251 případy. Ve středu byl nárůst ještě vyšší a ve čtvrtek šíření nemoci dál zrychlilo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Stejně se zvyšují počty hospitalizovaných s covidem. Ke čtvrtku vystoupaly na 771 lidí, což je nejvyšší množství od 25. května. Ve vážném stavu je 119 lidí. Ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne je hospitalizovaných skoro o tři pětiny více. Také úmrtí nemocných přibývá. Za uplynulých sedm dní zemřelo podle ministerstva 58 lidí s covidem-19, zatímco za celé září bylo zaznamenáno 44 úmrtí a za srpen 27.
Spolu s denními nárůsty počtů nakažených stoupá i takzvané incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za sedm dní na 100.000 obyvatel. K dnešku toto číslo, používané státem pro určování protiepidemických opatření, stouplo ze čtvrtečních 134 na 154 případů nákazy. V pondělí přitom bylo incidenční číslo ještě pod stovkou, na 90 případech.
Zvyšuje se rovněž počet provedených testů na koronavirus. Předchozí čtvrtek bylo provedeno zhruba 29.000 PCR a 55.000 antigenních testů, kdežto tento týden ve středu asi 38.000 PCR a 53.000 antigenních testů.

Množství nakažených se ale zvyšuje více než počet testovaných, takže vytrvale rostou podíly odhalených případů covidu na počtu provedených testů. U preventivních a plošných testů, které tvoří většinu prováděných testů, vzrostl podíl pozitivních z 0,69 procenta za předchozí čtvrtek na 1,93 procenta. U epidemiologické indikace, kdy jsou testováni lidé například kvůli možnému kontaktu s nakaženým, podíl pozitivních stoupl ze 4,33 na 6,84 procenta. Podíl pozitivních u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky, se zvýšil ze 7,53 na 14,61 procenta, což je nejvíce od 27. dubna.

Za celou dobu epidemie bylo v Česku od začátku loňského března zaznamenáno přes 1,72 milionu případů covidu-19. Zemřelo 30.593 nakažených.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR /FOTO/ Policie pátrá po muži z Bohostic. Odešel z domova a dosud se nevrátil /FOTO/ Policie pátrá po muži z Bohostic. Odešel z domova a dosud se nevrátil Policisté vyhlásili pátrání po devětačtyřicetiletém Dominiku Šnejdrovi z Bohostic na … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz