Ve čtvrtek přibylo potřetí v tomto týdnu přes 500 lidí covidem
17. září 2021 (09:16)
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 550 nových případů onemocnění covid-19, o 130 víc než před týdnem. Šlo tak o třetí den v řadě, kdy nárůst přesáhl 500 případů. Za poslední týden připadá v Česku 28 nově odhalených případů nákazy na 100.000 obyvatel, což je nejvíc od konce května. V nemocnicích je v souvislosti s covidem podle posledních údajů 158 lidí. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.
Čtvrtečních 550 případů představuje druhý nejvyšší denní nárůst v tomto týdnu. V úterý testy odhalily o šest případů nákazy víc. Ve středu vyšlo pozitivních 526 vzorků.
Nejrychleji se koronavirová infekce šíří v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá v průměru 45 nových případů za posledních sedm dní. Následuje Karlovarský kraj se zhruba 40 a Moravskoslezský kraj s 36 případy za týden v přepočtu na 100.000 lidí. Naopak nejlépe je na tom Liberecký kraj, kde se incidenční číslo drží pod deseti.
Nejrychleji se koronavirová infekce šíří v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá v průměru 45 nových případů za posledních sedm dní. Následuje Karlovarský kraj se zhruba 40 a Moravskoslezský kraj s 36 případy za týden v přepočtu na 100.000 lidí. Naopak nejlépe je na tom Liberecký kraj, kde se incidenční číslo drží pod deseti.
Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného mírně vzrostlo z 1,1 na 1,13. Nad zlomovou hodnotou jedna se reprodukční číslo drží od 26. srpna.
V nemocnicích bylo ve čtvrtek 158 lidí s prokázaným covidem, z toho 29 v těžkém stavu. Oproti středě počet hospitalizovaných klesl o tři, v mezitýdenním srovnání naopak stoupl o 46 případů. Pacientů v těžkém stavu je ve srovnání s předchozím čtvrtkem téměř dvojnásobek.
Od začátku epidemie onemocnění covid-19 loni v březnu se novým typem koronaviru v Česku prokazatelně nakazilo přes 1,68 milionu lidí, z nichž 30.427 zemřelo. Od začátku září přibylo do statistik zatím 14 případů úmrtí, téměř stejně jako za celý červenec. V úterý a ve středu zemřeli s covidem shodně tři lidé.
Zdravotníci ve čtvrtek aplikovali 10.766 dávek očkování proti covidu. Celkový počet podaných dávek od začátku vakcinace koncem loňského prosince se blíží 11,7 milionu.
Zdravotníci ve čtvrtek aplikovali 10.766 dávek očkování proti covidu. Celkový počet podaných dávek od začátku vakcinace koncem loňského prosince se blíží 11,7 milionu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem
Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji …
ANKETA
Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží
Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 …
AKTUÁLNĚ
Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit
Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce …
ROZHOVOR
Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít.
Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka …
LIFESTYLE
Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle
Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. …
ROZHOVOR
Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice
Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. …
DOPRAVA
Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice
Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin …
AKTUÁLNĚ





