8. 6. svátek má Medard

Ve čtvrtek přibylo 7353 případů covidu, nejméně za všední den od října

24. prosince 2021   (07:09)
Ve čtvrtek přibylo 7353 případů covidu, nejméně za všední den od října
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Koncem listopadu se denní počty nově nakažených dostaly až na skoro 28.000, což byl nejvyšší denní nárůst za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku. Od té doby počty případů za den postupně klesají.


Ve čtvrtek přibylo v Česku 7353 potvrzených případů nemoci covid-19, což je nejnižší nárůst za všední den od konce října. Oproti předchozímu čtvrtku nárůst klesl téměř o čtvrtinu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Také množství hospitalizovaných ve čtvrtek značně pokleslo, a to oproti předchozímu týdnu o 28 procent na 4064. Z toho 767 lidí bylo ve vážném stavu, zatímco minulý týden ve čtvrtek bylo těžce nemocných přes 900.

Koncem listopadu se denní počty nově nakažených dostaly až na skoro 28.000, což byl nejvyšší denní nárůst za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku. Od té doby počty případů za den postupně klesají. Počty lidí, kteří s covidem-19 skončili v nemocnici, se snižují po zhruba poslední dva týdny. Ještě v prvním prosincovém týdnu bylo hospitalizovaných kolem 7000, a z toho až 1100 v těžkém stavu.
Také denní počty zemřelých se v posledních dnech výrazně snížily. Zatímco v první polovině prosince umíralo denně až přes 120 lidí s covidem-19, ve druhé polovině měsíce klesly denní počty zemřelých pod stovku. V tomto týdnu se již množství úmrtí pohybovalo většinou kolem 70 za den.
Kromě denních nárůstů množství nakažených klesají i podíly pozitivně testovaných na celkovém počtu provedených testů. U preventivních a plošných testů, které tvoří většinu prováděných testů, klesl podíl pozitivních ze 3,66 procenta za předchozí čtvrtek na 3,59 procenta. U epidemiologické indikace, kdy se testují lidé například kvůli kontaktu s nakaženým, se podíl pozitivních snížil z 10,01 procenta na 9,49 procenta. Podíl pozitivních u tzv. diagnostické indikace, kdy jsou už testováni lidé vykazující příznaky, poklesl ze 25,34 na 23,68 procenta.

Počet testovaných oproti minulému týdnu také klesl. Předchozí čtvrtek bylo provedeno asi 78.500 PCR testů a téměř 29.000 antigenních, zatímco tento čtvrtek bylo PCR testů zhruba 83.000 a antigenních pouze kolem 12.500.
Poslední zhruba tři týdny se v Česku snižuje nejen celkové množství nově nakažených, ale také počty nových případů za týden v přepočtu na množství obyvatel, tedy tzv. incidenční číslo. K dnešku kleslo ze čtvrtečních 526 případů nákazy za posledních sedm dní na každých 100.000 obyvatel na 506 případů.
Navzdory poklesu počtů nově nakažených vzbuzuje v poslední době obavy šíření varianty koronaviru omikron, která je podle expertů zřejmě nakažlivější a snadněji překoná vakcinaci. Britští zdravotníci ale ve čtvrtek uvedli, že nákaza variantou omikron má pravděpodobně mírnější následky. U lidí nakažených omikronem je o 50 až 70 procent nižší pravděpodobnost hospitalizace než u lidí s dosud dominantní variantou delta, oznámila britská agentura pro zdravotní bezpečnost (UKHSA).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských … SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz