Ve čtvrtek přibylo 1534 případů covidu, v nemocnicích je 448 lidí
15. října 2021 (09:03)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Počet hospitalizovaných s koronavirem se zvýšil na 448, osm desítek z nich je ve vážném stavu.
Laboratoře v Česku ve čtvrtek potvrdily 1534 nových případů nemoci covid-19, nejvíce v tomto týdnu a zhruba o 550 více než před týdnem. Počet hospitalizovaných s koronavirem se zvýšil na 448, osm desítek z nich je ve vážném stavu. Počet nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dní vzrostl od čtvrtka o pět na 74. Podle informací na webu ministerstva zdravotnictví k dnešku stouplo i reprodukční číslo uvádějící, kolik lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, a to na 1,33 z předchozích 1,26.
Epidemie koronaviru se v Česku několik týdnů sice zhoršuje, situace je ale lepší než loni. Před rokem v tuto dobu byly denní nárůsty nově nakažených kolem 10.000 a v nemocnicích bylo na 3000 lidí s covidem, z toho přes 500 ve vážném stavu.
Celkem se od loňského března, kdy epidemie v Česku vypukla, prokazatelně nakazilo koronavirem přes 1,7 milionu lidí, většina se uzdravila, 30.528 lidí v souvislosti s nemocí zemřelo. Za uplynulých sedm dní ministerstvo eviduje 33 obětí, za celé září jich bylo 44.
Nově odhalených případů covidu přibývá po celém Česku, mezi jednotlivými regiony jsou ale výrazné rozdíly. Nejhorší situace je v Moravskoslezském kraji, kde v posledních sedmi dnech připadá na 100.000 obyvatel 123 nakažených. V jižních Čechách je incidenční číslo 115, následuje Olomoucký kraj s 95 a Praha s 90. Naopak relativně nejméně se infekce šíří v Libereckém a Královéhradeckém kraji, kde za uplynulý týden připadá na 100.000 lidí shodně 25 případů koronaviru.
S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci chce stát upravit nastavená opatření, konkrétně chce zkrátit platnost testů na koronavirus. Vedle toho chce zkrátit i délku karantény. Plošná omezení, jako bylo před rokem uzavření škol a restaurací, stát zatím nepřipravuje. K opatřením i k epidemické situaci se dnes vyjádří ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) pak apeluje na lidi, kteří se ještě neočkovali, aby tak učinili.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty
Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení
Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena …
FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE
Jarní rituál, nebo sousedská válka?
Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence …
ZAJÍMAVOSTI




