31. 3. svátek má Kvido




Včera padly teplotní rekordy na 90 procentech stanic

25. června 2016   (10:51)
Včera padly teplotní rekordy na 90 procentech stanic
foto: pribram.cz

Vysoké teploty vydrží i dnes.



Teplotní rekordy pro včerejší den padly na 90 procentech stanic, které sledují počasí více než 30 let. Nejtepleji z celé země bylo v Mořkově na Novojičínsku, kde měli 35 stupňů Celsia. Před 13 lety tam meteorologové naměřili 28,5 stupně Celsia. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Mořkově padl i měsíční rekord pro stanici. "Na této stanici měřící 35 let zatím nebyla v červnu takto vysoká teplota zaznamenána," uvedl ČHMÚ. Nejvyšší červnovou teplotu, 34,6 stupně Celsia, naměřila také stanice Bělotín na Přerovsku.

Pětatřicetistupňovou hranici atakovala teplota i ve stanici Ostrava-Poruba, naměřila 34,8 stupně Celsia. Dosavadní rekord na stanici, která měří 48 let, byl rovněž z roku 2003 a měl hodnotu 29,6 stupně Celsia.

Podle údajů k 16:00 byly dnes překonány rekordy na 127 z celkového počtu 147 stanic, které sledují počasí více než 30 let. "A dokonce na všech s řadou měření více než 100 let," upozornil ČHMÚ. Padl i 86 let starý rekord v nejstarší české stanici v pražském Klementinu, kde se měří od roku 1775.

V Praze Klementinu přepisovali maxima už ve čtvrtek. Teplota tam vystoupila na 33,8 stupně Celsia, čímž byl překonán rekord z roku 2003, který činil 32,9 stupně.

Vysoké teploty nad 31 stupňů, místy i nad 34 stupňů se budou vyskytovat i v sobotu. Jen na západě Čech může být podle meteorologů i těsně pod 30 stupni Celsia. Od sobotního odpoledne a během noci na neděli hrozí silné bouřky. Měly by být intenzivní zejména v Čechách a na Českomoravské vrchovině, upozorňuje ČHMÚ.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ČTK








Další články

Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz