29. 9. svátek má Michal

Vasyl z dobříšské základní školy získal v celorepublikové výtvarné soutěži Ulice není herna druhé místo

25. dubna 2021   (11:51)
Vasyl z dobříšské základní školy získal v celorepublikové výtvarné soutěži Ulice není herna druhé místo
foto: Policie ČR

Vasyl svým originálním „pohyblivým“ výkresem zaujal odbornou porotu.


Již tradičně každý rok pořádá Tým silniční bezpečnosti společně s Policií České republiky a dalšími partnery výtvarnou a literární soutěž. Pokaždé na jiné téma, ale vždy s dopravní tématikou.

Tentokrát byla soutěž vyhlášena na téma „ULICE NENÍ HERNA“ a probíhala od října loňského roku až do jeho konce. Osloveny byly všechny mateřské a základní školy ve Středočeském kraji. Výherce krajského kola policisté ocenili diplomem a dárky „na dálku“ a ceny jim zaslali, protože vzhledem k epidemiologické situaci a uzavřeným školám nebylo možné setkání a ocenění výherců realizovat osobně a tradičně v prostorách Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.
Následně proběhlo republikové kolo, kam policie výherní díla zaslala. Z republikového kola pak vzešli dva výherci ze Středočeského kraje. „Výhercem druhého místa 2. kategorie (nižší ročníky ZŠ) se stal Vasyl ze Základní školy Dobříš, který svým originálním „pohyblivým“ výkresem zaujal odbornou porotu a oprávněně tak získal 2. místo,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. Vzhledem k setrvávající epidemiologické situaci a faktu, že žáci do škol téměř nechodili, nebylo možné dříve výhercům jejich ceny osobně předat. 
„Až tento týden se po delší době školy opět otevřely, a proto jsme ve čtvrtek 22. dubna zavítali osobně výherce celorepublikového kola ocenit a předat jim výherní diplomy a dárky od Policie České republiky a dalších partnerů celé soutěže,“ dodal Truxa.
„Až tento týden se po delší době školy opět …
foto: Policie ČRTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Policie ČR
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz