vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Varování meteorologů se potvrdilo: Přívalové deště zaměstnávají hasiče

14. června 2020   (15:35)
Varování meteorologů se potvrdilo: Přívalové deště zaměstnávají hasiče

Sledujeme on-line: Vytopené zahrady, problémy s dodávkami elektřiny, komplikace v dopravě.


Varování meteorologů se potvrdilo. Během nedělního odpoledne se na Příbramsko přihnala první vlna přívalových dešťů, dle meteorologů se bude situace zhoršovat v pozdějších odpoledních a večerních hodinách. Situaci sledujeme on-line.

První komplikace byly hlášeny okolo půl druhé na silnici I/4. Mezi obcemi Zalužany a Chraštice byla komunikace zcela zaplavena a sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Kolony se tvořily především ve směru na Prahu.
Po čtrnácté hodině vyjížděli hasiči do obce Vysoká u Příbramě. Hrozilo zde přetečení hráze místní nádrže. Hasiči cíleně odčerpali vodu, v místě byly dvě jednotky.
Po čtrnácté hodině vyjížděli hasiči do obce …
V Zalužanech místní obyvatele zase trápí vytopené zahrady, silnice se proměnily v řeky. Lidé čerpají vodu ze zatopených sklepů.
V Zalužanech místní obyvatele zase trápí …

V Zadním Poříčí jsou dobrovolní hasiči z Březnice. Došlo zde k pádu vzrostlého stromu na elektrické vedení. Starosta Březnice nechal odpojit elektřinu a hasiči strom rozřezávají.
V Zadním Poříčí jsou dobrovolní hasiči …
Situaci na Příbramsku sledujeme on-line. Budeme rádi, pokud se do zpravodajství zapojíte a pošlete na e-mail pribram@pribram.cz fotografie či videa. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle 604566555.
Meteorologové informují aktuálně k situaci v Čechách v následujícím videu:
Lesopark Litavka:
Lesopark Litavka:
Krátké video od čtenářky z obce Lisovice u Chrástu a fotografie v době, kdy přišla největší vlna záplavy. Asistovali zde dobrovolní hasiči, kteří místním obyvatelům pomohli odčerpávat zatopené sklepy.
"Aktuálně řešíme ještě 22 událostí. Výhodou je, že se nám je daří odbavovat průběžně, což je známka toho, že to není úplně mimořádná zátěž jak pro hasiče, tak pro operační středisko," řekl po sedmnácté hodině mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.
Zatímco v sobotu hasiči většinou vyjížděli k popadaným stromům, dnes hlavně čerpali vodu ze zatopených sklepů a garáží. Kvůli mimořádné situaci posílili své operační středisko. K večeru se podle Gabriela situace uklidnila a zásahů je méně. "Už je relativní klid, na operačním středisku mají 22 událostí, přírůstky jsou menší," uvedl mluvčí kolem 20:00. Ve středních Čechách bylo hasičských výjezdů kvůli počasí téměř 150, nejpostiženější bylo Kolínsko.
V nadcházejícím týdnu bude přes den až 27 stupňů Celsia a přes noc rtuť neklesne pod deset stupňů. Nejméně příští týden ale budou také asi přetrvávat bouřky se silnými dešti. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.

 "Během předpovědního období (do 12. července) se budou týdenní srážkové úhrny snižovat, ovšem stále by se měly pohybovat kolem dlouhodobého normálu, přičemž může docházet ke střídání suchých a vlhkých několikadenních období," oznámili pracovníci ČHMÚ.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka
Miroslav Pavlík

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR
Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz