Vařeka: Protialkoholní vyhláška strážníkům pomohla
11. března 2016 (13:22)
Pálení čarodějnic, které se bude konat 28. dubna, setkání hornických měst, festival Novák 800, který se uskuteční 11. a 12. června a Příbramské kulturní léto, které je naplánováno od 5. června do 18. září. To jsou akce, na které rada města schválila výjimku z vyhlášky, která zakazuje pití alkoholických nápojů na veřejnosti. Ta platí již od minulého roku a podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) napomohla strážníkům městské policie při jejich práci.
„Jedná se o lidi, co na lavičce popíjejí a v podstatě se chovají slušně, tam policie nikdy nepokutuje, jenom vyzve k opuštění prostranství, nebo ke schování alkoholu. Nesetkal jsem se s tím, že by bylo nutné lidi pokutovat, ale strážníci mají minimálně čím pohrozit,“ řekl Vařeka, který se osobně zúčastnil několika výjezdů, které dodržování vyhlášky kontrolovaly.
„Jedná se o lidi, co na lavičce popíjejí a v podstatě se chovají slušně, tam policie nikdy nepokutuje, jenom vyzve k opuštění prostranství, nebo ke schování alkoholu. Nesetkal jsem se s tím, že by bylo nutné lidi pokutovat, ale strážníci mají minimálně čím pohrozit,“ řekl Vařeka, který se osobně zúčastnil několika výjezdů, které dodržování vyhlášky kontrolovaly.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …
Sněžení zkomplikovalo hromadnou dopravu ve středních Čechách,řada spojů zpožděná
Sněžení zkomplikovalo provoz hromadné dopravy ve Středočeském kraji, řada spojů má …
Jedovatý a mokro milující tajemný obyvatel bukové stráně
V deštivém počasí jsem ho nacházel nejčastěji. A vlastně právě za deště jsem ho kdysi …
Příroda
Silvestr v zooparku: splašený vůl, útěk daňků a sousedské napětí. Majitel kritizuje postup policie
Silvestrovská noc v ZOOparku jeleni Homole u Dobříše se podle majitele Antonína Hejny …
FOTOGALERIE





